Mráz už čelí obvineniu z výtržníctva

SITA|2. apr 2004 o 11:01

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) - Hokejista HKm Zvolen Martin Mráz, ktorý po štvrtom semifinálovom zápase ST extraligy so Slovanom Bratislava inzultoval hlavného rozhodcu Rudolfa Lauffa, už čelí obvineniu ...

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) - Hokejista HKm Zvolen Martin Mráz, ktorý po štvrtom semifinálovom zápase ST extraligy so Slovanom Bratislava inzultoval hlavného rozhodcu Rudolfa Lauffa, už čelí obvineniu z trestného činu výtržníctva. Agentúre SITA to potvrdila námestníčka Okresnej prokuratúry Bratislava 3 Adriana Jesztrebiová. Bližšie informácie odmietla zverejniť s tým, že prípad sa vyšetruje. Kapitán bratislavského Slovana Zdeno Cíger, ktorý napadol rozhodcu Ľuboša Jakubca po prvom semifinálovom stretnutí play off medzi HKm Zvolen a Slovanom, zatiaľ obvinený nebol. Mrázovi hrozí za výtržníctvo trest odňatia slobody na dva roky, prípadne peňažný trest.

Podnet na začatie trestného stíhania voči zvolenskému hokejistovi podal generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Ten na základe záberov televíznych kamier zo semifinálového zápasu slovenskej ST Extraligy usúdil, že by v prípade Mrázovho útoku na rozhodcu mohlo ísť o výtržníctvo.

Štvrté semifinálové stretnutie hokejovej ST extraligy medzi Slovanom Bratislava a HKm Zvolen (5:3) v nedeľu 21. marca malo po záverečnej siréne nechutnú dohru. Nespokojní hráči hosťujúceho mužstva sa pustili do hlavného rozhodcu Rudolfa Lauffa. Najskôr arbitra slovne napádal Igor Majeský, potom sa do Lauffa pustil Martin Mráz. Zvolenský obranca, ktorý sa vo štvrtom semifinále na ľade vôbec neobjavil, napadol Lauffa hokejkou a potom i päsťami. Dvadsaťtriročný obranca za svoje počínanie dostal od disciplinárnej komisie spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi ST extraligu, osemnásťmesačný dištanc.

Nachádzate sa tu: