Mráz čelí obvineniu z výtržníctva

Sportnet|3. apr 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Hokejista Zvolena Martin Mráz, ktorý po štvrtom semifinálovom zápase ST extraligy so Slovanom Bratislava (21. marca) inzultoval hlavného rozhodcu Rudolfa Lauffa, už čelí obvineniu z trestného činu výtržníctva. Potvrdila to námestníčka Okresn

ej prokuratúry Bratislava 3 Adriana Jesztrebiová. Bližšie informácie odmietla zverejniť s tým, že prípad sa vyšetruje.

Kapitán bratislavského Slovana Zdeno Cíger, ktorý napadol rozhodcu Ľuboša Jakubca po prvom zápase série so Zvolenom, zatiaľ obvinený nebol. Mrázovi hrozí za výtržníctvo trest odňatia slobody na dva roky, prípadne peňažný trest.

Podnet na začatie trestného stíhania voči zvolenskému hokejistovi podal generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Ten na základe záberov televíznych kamier zo zápasu usúdil, že by v prípade Mrázovho útoku na rozhodcu mohlo ísť o výtržníctvo.

Štvrté semifinálové stretnutie hokejovej ST extraligy medzi Slovanom Bratislava a Zvolenom (5:3) malo po záverečnej siréne nechutnú dohru. Nespokojní hráči hosťujúceho mužstva sa pustili do hlavného rozhodcu Rudolfa Lauffa. Najskôr arbitra slovne napádal Igor Majeský, potom sa do Lauffa pustil Martin Mráz. Zvolenský obranca, ktorý v zápase vôbec nehral, napadol Lauffa hokejkou a potom i päsťami. Dvadsaťtriročný obranca za svoje počínanie dostal od disciplinárnej komisie spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi ST extraligu, osemnásťmesačný dištanc.

(sita)

Nachádzate sa tu: