Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Mr. Owen, kde ste nechali manželku Geri Halliwellovú?

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

Bratislava - So zaujímavým štýlom tlačoviek prišla na Slovensko anglická Futbalová asociácia. Tie sa odlišujú od zaužívaných pravidiel na Slovensku.

Kým anglickí novinári to brali ako normálnu vec, slovenskí zostali trochu zaskočení. O čo išlo? V hoteli Fórum boli totiž tri tlačovky s kapitánom Anglicka Davidom Beckhamom. Trochu na počudovanie bez tlmočníka... Takmer hodinku táto hviezda s neobyčajnou charizmou obetovala svoj čas novinárom. Najprv v jednej sále píšucim, potom bleskový presun do druhej kongresovej haly medzi televíznych, a napokon svoj okruh zakončil D. Beckham medzi "rozhlasákmi". Teda žiadna jedna tlačovka pre všetkých, ale tri, pre každú skupinu žurnalistov zvlášť. Pochopiteľne, medzi píšucimi novinármi boli i fotografi, ktorí si prišli na svoje. Treba však povedať, že i Beckham. Presne vedel, kedy sa má usmiať, urobiť úškrn či poškrabať sa za uchom. Ako na povel nasledovala paľba blekov fotografov, ktorí boli pripravení na sebemenší pohyb Davida, ktorému to vôbec neprekážalo, naopak, vyžíval sa pri tomto záujme.

To však ešte netušil, čo ho čaká o pár sekúnd v miestnosti, kde naňho čakali "televizáci". Tlačovka prebiehala v pohode len do chvíle, kým sa neozval Ďuro Mokrý z TV Orava z populárnej relácie Markízy: Je to možné? Pri otázke, kde nechal svoju manželku Geri Halliwellovú, sa anglickým novinárom otvárali oči, akoby z nich mali vypadnúť pinpongové loptičky. Mierne pootočenie dozadu a udivujúci pohľad hneď prezradil, čo si o ňom myslia. I na pánovi, ktorý sedel pri Beckhamovi a viedol tlačovku, bolo zrejmé, že práve absolvoval šok. Ako je známe, Beckhamova manželka sa dievčenským menom volala Victoria Adamsová a Geri bola jej kolegyňa v známej ženskej skupine Spice Girls. Netreba dodávať, že tlačovka sa pre televízne spoločnosti momentálne skončila... Seriózni novinári z toho neboli dvakrát nadšení. Jeden Japonec si dokonca vŕtal na čelo a snažil sa ostatným vysvetľovať aký "stupid" tam bol a že im odlifroval tlačovku.

Ďuro však pracoval ďalej a chcel sa dostať i na rozhlasovú tlačovku, no rázny pán pred dverami mu jasne naznačil, že je tu neželaný a má ísť preč. Dokonca poslal i po bezpečnostnú službu, aby neodbytného novinára vyprevadila z týchto priestorov. Postarší muž s vysačkou SBS však angličtine evidentne nerozumel a kým mu Angličan evidentne ukazoval, aby mokrého vyviedol preč, ten nevedel čo má robiť, lebo Mokrý dal i pred neho mikrofón a rozprával sa s ním. Keďže Angličan neprestával v naliehaní, aby novinára odviedol preč, využil to Mokrý a SBS-károvi povedal: "Vidíte, musíte ísť preč." Nešťastník na prekvapenie iba zdvihol ospravedlňujúco ruky a slovami "oukej, oukej" vycúval preč... Chlapík s anglickej federácie zostal ako obarený, keď sledoval ako SBS-kár odchádza bez Mokrého... A tak si Mokrý počkal na Beckhama, kým skončí u "rozhlasákov" a aj s kamerou sa za ním dožadoval odpovede na predchádzajúcu otázku. Zahraniční novinári, ktorí sa medzitým dozvedeli, že Mokrý si prišiel z Beckhama evidentne robiť srandu sa už potom ani nečudovali, že po ňom s karafiátom v ruke kričal: "Mister Owen, mister Owen".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.