Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Mr. Olympia prenocuje v Toryse

Sportnet|Publikované 15. okt 2008 o 22:00

Najsledovanejším podujatím v svetovej profesionálnej kulturistike je súboj svalovcov o titul Mr. Olympia. Legendárny Arnold Schwarzenegger ho

sedemdesiatych rokoch získal sedemkrát. Počte titulov ho prekonal ôsmimi získanými aj v Prešove pred skoro dvomi rokmi vystupujúci Ronnie Coleman.

SABINOV. Svetová profesionálna kulturistika má však nového kráľa. Už nezvíťazila iba hora svalov, ale ich estetika a symetria. Takými sa prezentoval a Mr.Olympia 2008 si v Las Vegas vyslúžil 38 ročný Američan Dexter Jackson.

Prichádza nový kráľ

Súťaž o titul Mr. Olympia sa konala v Orleans Aréne v Las Vegas v dňoch 25.-28. októbra. Pražskej firne Eurofit a Vladislavovi Štockovi z Prešovs a podaril husársky kúsok. Víťaz v kategórii kulturistov na Mr. Olympia Dexter Jackson zavíta najbližšiu nedeľu na Slovensko. "V Prešove sme sa na podmienkach kulturistickej šou nedohodli. Zato v Sabinove sme pochopenie pre toto mimoriadne atraktívne vystúpenie našli," tvrdí V. Štock. "D. Jackson aj so sprievodným programom sa predstaví v sabinovskej športovej hale. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Sabinov Peter Molčan. Na príprave exkluzívneho vystúpenia sa podieľa aj predseda PSK P. Chudík." Športová hala v meste bude zrejme v nedeľu 19.októbra praskať vo švíkoch. Samozrejme, super hviezdou bude Mr.Olympia, ale lákadlom pre divákov je aj "Ohnivá šou", ukážky bojových umení, vystúpenia tanečných skupín, autogramiáda a tlačová beseda s D. Jacksonom. To všetko, podľa čerstvých informácií generálneho sekretára EFBBC Stanislava Pešáta z Česka a spoluorganizátora V. Štocka, začne v Športovej hale v Sabinove 19.októbra o 17.30 hodine. Samotný Mr. Olympia by mal pricestovať do Sabinova v dostatočnom predstihu. V nedeľu predpoludním by ho mal prijať na sabinovskej radnici primátor mesta Peter Molčan. Ako sme sa aktuálne dozvedeli, D. Jackson v Sabinove meste aj prenocuje. Organizátori mu pripravili apartmán vo vynovenom hoteli Torysa. Cena vstupeniek na sedenie i státie je 300 Sk, stolička so stolíkom a občerstvením vo V.I.P. priestore blízko pódia vyjde na 600 slovenských korún. Podrobnejšie informácie o predajných miestach vstupeniek vám poskytnú na č.m.t. 0904 070 019, 0905 615 423, 0905 237 793 a 0903 648 073.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.