Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Možno príde aj kúzelník

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Chladné, ale slnečné počasie privítalo na rožňavskom štadióne divákov, domácich hráčov a aj futbalistov Obecného športového klubu Slivník. Mnohí sa

pýtali, kde ten Slivník vlastne je. Malá dedinka na juhovýchode Slovenska v okrese Trebišov počíta 820 duší a je nováčikom súťaže. A darí sa mu nadmieru, keď Slivníčania mali 24 bodov za 8 víťazstiev a 4 prehry.

Keďže hostia doteraz neuhrali žiadnu remízu, domáci fanúšikovia verili aspoň v bodík. Trestuhodne zahodené šance v prvom polčase a nepriazeň rozhodcu, ktorý svojim výkonom neoslnil (aj k priemernosti to bolo ďaleko) a podľa mnohých ovplyvnil výsledok zápasu rozhodli, že body získali predsa len skúsenejší a futbalovejší hostia. Domácim ani tentokrát nechýbala bojovnosť, ale chýbali skúsenosti, prehľad a trocha futbalového šťastia. Veľký počet nepresností na rožňavských kopačkách snáď pramenila z priveľkého chcenia a túžbe po bodoch. Tie mohli prísť, keby Rožňavčania svoje šance premenili. Na druhej strane niekoľko nebezpečných kontier Zemplínčanov, mohlo priniesť hosťom i vyššie víťazstvo. Po trojbodovom zápise sú už druhí, o skóre pred Spišskou Novou Vsou. Vlaňajší piatoligista má toľko bodov, ako extreťoligista! Zaujímavý úkaz.

"Kindermančaft" v dresoch SP MFK si niekoľkokrát vyslúžil potlesk prázdnych tribún (iba 130 divákov). Dokonca sa ozvalo i povzbudzovanie. Nadávky smerom k domácim hráčom (predtým bežný jav) takmer nebolo počuť, akoby fanúšikovia pochopili niekoľko ráz vyslovený názor kormidelníka Zoltána Breuera, že súčasné mužstvo zatiaľ na viac nemá. Ostáva veriť, že po zimnej príprave, sa herný prejav "áčka" zlepší, chlapci získajú zdravé sebavedomie a zohrajú sa. Majú na to všetky predpoklady, hoci ekonomika klubu a jeho materiálne zabezpečenie je biedne. Potom azda prídu i výsledky a víťazstvá.

Situácia týkajúca sa udržania IV. ligy naberá hrozivé rozmery a k záchrane (hoci do konca súťaže je predsa len ďaleko) pomôže vari len zázrak. Ešte väčší ako vlani. Tie futbalové sa však občas dejú, ale v športe sa na ne neradno spoliehať. S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou bude SP MFK Rožňava potrebovať okrem umenia ovládať kožené čudo, aj čiernu mágiu. A možno príde aj kúzelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.