Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Možno im bývalý tiger pošepká také rady, aby neurobili veľké herné hlúposti

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

Bratislava Niektorí priaznivci celku z pravého brehu Dunaja označili uplynulé prvoligové víťazstvo nad Dubnicou za zmŕtvychvstanie Petržalky. Nuž,

Artmedia mala namále, hráčom poriadne priháralo. "Konečne sme museli prelomiť nepriaznivú bilanciu a verím, že to nezostane iba pri tomto jednom vystúpení," prezradil kapitán tímu Vladimír Kinder (na snímke), ktorý sa tiež ďalekonosnou strelou pričinil o plný bodový zisk.

Bratislavskí futbalisti boli na pranieri už viackrát, tréner Vladimír Weiss si ich podával aj verejne prostredníctvom médií. Nepomáhalo to, rovnako ani hrozba siahnutia na peniaze. "Nešlo nám to a netreba v tom hľadať nič iné. Necítili sme taký tlak, ktorý by sa obrátil proti nám, len sme si museli vyčistiť hlavy. Keď sa tak stalo, hneď mal aj futbal iný rozmer, mali sme z neho väčší pôžitok." Petržalčania sú špecifickým kolektívom, čo dokázali v uplynulom ročníku. Najprv prekvapili výbornými výsledkami, aby na jar padali do priepasti beznádeje, bezradnosti. "Možno niektorí chlapci nezvládli takúto pozíciu, lebo byť v popredí pelotónu si vyžaduje viac odvahy, kumštu a psychickej odolnosti. Niektorí boli navyknutí z predošlých pôsobísk skôr na boj o záchranu a odrazu sa dostali do inej úlohy. Dokonca akonáhle sa črtal aj útok na titul, zlomili sa." Kinder ako jeden z najskúsenejších jednotlivcov vraj nemusel chodiť viac za spoluhráčmi a presviedčať ich o tom, že musia zmeniť svoje počínanie vo vystúpeniach. V Slovenskom pohári prehrou v Topoľčanoch aj na Interi predviedla Petržalka odvar "Robili sme detské chyby, čo by sa ligistom nemalo stávať. Každý z nás si musel konečne vstúpiť do svedomia a hľadať spôsob, ako sa pobiť o vyššiu futbalovú kvalitu. V prvom rade je nutná bojovnosť a ukázali sme proti Dubničanom, že to vieme."

Druhý raz po sebe kinderovci sa predstavia doma, čo je pre nich lepšie z hľadiska psychickej pohody. Stratená sebadôvera sa vracia späť a nebudú v takom strese, ako keby v uplynulom kole zaváhali. To ale neznamená, že si nechcú urobiť víťazné repete. "Je nutné hrať tak, aby sme potvrdili dobrý výkon a vyvrátili mienku, že to bola náhoda." Košická bilancia je pre domácich to, čo pre býka červené súkno. Zdravo sa hodlajú rozzúriť a neporazeného pokoriť. "Každý rival sa dá poraziť a to platí to aj pre tigrov." Vlado zaspomínal na predošlý vzájomný súboj v Čermeli a potvrdil, že rezultát hosťom vtedy vyhovoval vzhľadom na rozkukávanie sa a skutočnosť, že východniari boli pre Artmediu veľkou neznámou. "Mužstvo 1. FC sa posilnilo, jeho kvalita je zrejmá. Musíme ustrážiť hlavne nebezpečných hráčov v strede poľa, ktorí sú tvorcami hry. Prichodí nám dať si pozor na defenzívu a vyvarovať sa treba chýb, ktorú by rival zužitkoval. Verím, že nejaký gól dáme." Proti nedávnym svojim spoluhráčom vybehne aj Vlado Zvara už ako Petržalčan. Možno aj on pošepká nejakú taktiku, ako na Košičanov. "Pozná tigrov veľmi dobre a iste poskytne cenné rady každému z nás, aby sme si ľahšie s konkurentom poradili. Ktovie, možno neurobíme žiadne herné hlúposti aj pričinením Zvarových postrehov," nádejal sa V. Kinder.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.