Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Moyes trénerom roka v Anglicku

Sportnet|Publikované 18. máj 2005 o 00:00

LONDÝN - Najlepším futbalovým trénerom roka v Anglicku sa stal kouč Evertonu David Moyes. Štyridsaťdvaročný Škót uspel v konkurencii Joseho Mourinha, ktorý priviedol FC Chelsea k druhému titulu v histórii klubu po 50 rokoch, či Rafaela Beniteza, ktorého .

Tréner Evertonu David Moyes sa stal najlepším futbalovým trénerom roka v Anglicku. FOTO - BBC

LONDÝN - Najlepším futbalovým trénerom roka v Anglicku sa stal kouč Evertonu David Moyes. Štyridsaťdvaročný Škót uspel v konkurencii Joseho Mourinha, ktorý priviedol FC Chelsea k druhému titulu v histórii klubu po 50 rokoch, či Rafaela Beniteza, ktorého FC Liverpool sa prebojoval až do finále Ligy majstrov. Moyes triumfoval v tejto ankete po druhý raz,

z prvého úspechu sa tešil pred dvoma rokmi.

Evertonu sa podarilo dosiahnuť najlepší výsledok od sezóny 1987/1988, a to prakticky s tým istým mužstvom, ktoré rok predtým obsadilo v ročníku 2003/2004 v tabuľke štvrté miesto od konca, teda priamo nad hranicou zostupu do nižšej ligy. Po sezóne tím "Toffies" opustila najväčšia hviezda Wayne Rooney a od polovice sezóny už hral Everton aj bez Dána Thomasa Gravesena, ktorý posilnil Real Madrid.

Radosť fanúšikov menej slávneho liverpoolskeho klubu je o to väčšia, že na piatu priečku odsunul historicky úspešnejší tím z mesta Beatles, ktorému tak ani triumf v Lige majstrov nezaručí účasť v budúcom ročníku miliónovej súťaže. "Na začiatku sezóny som uvažoval, ako sa môžeme vyhnúť bojom o záchranu, k tomu sme navyše prišli o Rooneyho. Nakoniec prišiel veľký úspech, čo iba dokazuje, aký fantastický je futbal. V tejto sezóne bol Everton najlepším klubom v našom meste, čo iba pridáva na našej hrdosti," uviedol na ceremónii v Nottinghame Moyes, ktorý prišiel na Goodison Park v marci 2002 z klubu Preston North End. (sita)

Súvisiace články