Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Motorové myši Barce nahradili matadorov

Sportnet|Publikované 9. nov 2008 o 23:00

Posledné kolo jesene, i keď išlo prakticky o prvé jarné, prinieslo v Barci jeden z najlepších zápasov. Už pomerne chladnejšie počasie v porovnaní s

tými predchádzajúcimi, akoby prinútilo všetkých hráčov k zvýšenej pohybovej intenzite a radosť z toho mali predovšetkým diváci.

KOŠICE. Tí, čo neprišli môžu ľutovať. Aj keď domáci zvíťazili, ich súper v predvádzanom divadle vôbec nezaostával.

Dva rozdielne polčasy

No, ich tréner Emil Jacko príliš spokojný nebol: "V zápase dvoch rozdielnych polčasov ma trápil náš nástup do stretnutia. Už v rozcvičke som evidoval určitú malátnosť i menšiu koncentrovanosť svojich. Nabádal som ich k prebratiu sa, ale nejako sa mi to nepodarilo. Hrať sme začali až od 17. minúty. No, dovtedy sme mohli inkasovať aj trikrát," okomentoval nepodarený úvod kormidelník Spišiakov.. Avšak, napriek tomu sme mu oponovali. Veď k výbornej úrovni tohto duelu prispelo aj jeho mužstvo. " Jasne, beriem to. Ale aspoň k bodu sme nemali ďaleko a tak spokojní, keď odchádzame s prázdnymi rukami, byť celkom nemôžem. A tak hľadám príčiny. Po prestávke sme mali hru v rukách a prišla ďalšia chyba a malý Durbák nám dá hlavou gól. Nepochopiteľné. Potom, keď sa ešte môžeme dostať do zápasu, Kaňuch ide roztrhať sieť prázdnej brány namiesto toho, aby loptu poľahky zakotúľal do siete," stále emotívne prežíval tréner hostí rozhodujúce momenty. "Ale musím sa chlapcom za sezónu poďakovať. Hrali sme dobre a sami tvrdíte, že i dnes tak bolo. To trénera poteší a preto sa oplatí futbal robiť," ukončil tému E. Jacko.

Dostali sa z najhoršieho

To úsmev domáceho kormidelníka Imricha Balogha svedčil o jeho spokojnosti: "Bodaj by nie. V závere súťaže sme v troch zápasoch po sebe bodovali a dostali sme sa z najhoršieho. Moje elektronické myši toho nabehali neúrekom. Nešetrili krokmi a efekt z toho bol rukolapný." Po odchode skúsených borcov Lesniaka a Kozáka mladý tím akoby nabral druhý dych. "Určite sme museli zmeniť štýl hry. Skúsenosti spomínaných matadorov sme museli nahradiť vyšším dôrazom v osobných súbojoch. Ich úlohy sa podarilo rozložiť na celý mančaft a chlapci sa toho zhostili dobre. Pomáhali si navzájom a to ich doviedlo k úspechom. Tento duel, no i meranie síl s kvalitným Stropkovom ukázali, že táto partia si môže trúfať na viac, než na záchranu. Pokúsime sa mužstvo ešte vystužiť a dobrou hrou prilákať stratených divákov späť ho hľadiska. Ak budeme produkovať to, čo v závere súťaže o budúcnosť nemám obavy. A ja týmto chlapcom verím," vyznal sa kouč, ktorý sa k tímu vrátil, aby ho znovu nabudil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.