Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Motívom Topolian záchrana v tretej lige

Sportnet|Publikované 13. jan 2009 o 00:00

Hráčsky káder bez výraznejších zmien. Príprava v osvedčených podmienkach, ale aj s novinkami.MICHALOVCE. S cieľom úspešne zavŕšiť zotrvanie v

Hráčsky káder bez výraznejších zmien. Príprava v osvedčených podmienkach, ale aj s novinkami.

MICHALOVCE. S cieľom úspešne zavŕšiť zotrvanie v tretej lige odštartovali futbalisti Topolian pred týždňom v stredu zimnú prípravu. Po jesennej časti sa klub nachádza v tabuľke až na štrnástom mieste so ziskom pätnástich bodov, a tak je motív záchrany v súťaži namieste.

Príprava

Zimná príprava FK Topoľany prebehne v tradičných domácich podmienkach. "Na VI. ZŠ v Michalovciach máme k dispozícii všetko, čo potrebujeme, od telocvične až po dve umelé ihriská, z ktorých jedno je mini a to druhé s klasickým umelým trávnatým vlasom, hoci tiež menších rozmerov. Využijeme tiež možnosti výbehov v teréne, ale aj služby Relax centra Balma, kde navštívime posilňovňu i spinning," prezradil tréner FK Topoľany Martin Melník, od ktorého sme sa dozvedeli aj mená súperov v zimnej príprave. "Stretneme sa s druholigistami Trebišovom a Vranovom nad Topľou, treťoligovými Sobrancami, štvrtoligistami z Veľkých Kapušian, Veľkých Revíšť i Sečoviec, ale aj piatoligovým Lastomírom. Niektoré stretnutia odohráme na umelej tráve v Michalovciach, iné na prírodných terénoch," doplnil.

Káder

Topoľany majú k dispozícii 17-členný káder. Do zimnej prípravy sa už nezapojil stredopoliar Kaplač a kvôli študijným povinnostiam visí otáznik nad obrancom Sobekom. "Hosťovanie sa končí obrancovi Petrovi a útočníkovi Geročovi, no máme záujem o ich predĺženie. Nad posilnením zatiaľ neuvažujeme, ale nevylučujeme, že po uzavretí kádrov v okolitých kluboch ešte po niekom siahneme," poznamenal M. Melník.

Ciele

Ciele klubu sú jasne definované, ich jediným motívom je záchrana v tretej lige. "Naše postavenie po jesennej časti nie je aj napriek úspešnému finišu dobré. V prvej polovici súťaže sme mali výsledky horšie než herný prejav, dokázali sme potrápiť favoritov a mali sme aj veľa smoly. Svojmu mužstvu verím a som presvedčený, že si treťoligovú účasť vybojujeme podľa možnosti čo najskôr," dodal Martin Melník.

Súvisiace články