Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Moškovič je už trojnásobný majstrom sveta v kickboxe

Dávid Moškovič na zlatom stupni majstra sveta v semi kontakte jednotlivcov (nad 91 kg). (Autor: Peter Sokol)
Sportnet|Publikované 12. sep 2012 o 22:00

Odchovanec karate klubu TJ Slávia CVČ Dúha Humenné získal v chorvátskom Varaždine tri medaily.VARAŽDIN/HUMENNÉ. Pretekár, tréner a rozhodca Dávid Moškovič, ktorý kvôli zamestnaniu a nedostatku finančných prostriedkov TJ Slávia CVČ DÚHA Humenné v súčasnosti pôsobí v bratislavskom Guard klube kickboxu, sa zúčastnil Majstrovstiev sveta federácie WKF (World Kickboxing Federation) v chorvátskom Varaždine.

Na svetovom šampionáte sa predstavilo viac ako 700 pretekárov z 32 krajín. Najsilnejšie výpravy boli z Latinskej Ameriky - Argentína, Kolumbia, Brazília a Venezuela. Najviac zlatých medailí však získali Slovensko, Česká republika a Ukrajina.

Ťažké samostatné semikontaktné zápasy v kategórii ťažkej váhy (nad 91 kg) Dávid Moškovič zvládol a dostal sa na stupeň víťazov na najvyššie miesto.

Zlatá medaila je krásnym zúročením dlhoročných tréningov, keď ako osemročný chlapec začal v telocvični ZŠ Kudlovská tréningami karate.

Najkrajšie je pre športovcov cvičiť, trénovať a pretekať. A výsledkom môže byť aj umiestnenie na najvyšších priečkach, ako zadosťučinenie za ich tvrdú tréningovú drinu.

Od karate ku kickboxu

Dávid Moškovič dosahoval už v minulosti krásne výsledky, v súborných cvičeniach „kata“ pretekal na rôznych súťažiach a v Barcelone stál na najvyššom stupni po prvýkrát ako majster sveta.

Prechod ku kickboxu a semi kontaktu či light kontaktu Dávidovi viditeľne prospel. V najvyšších súťažiach zužitkoval poznatky za všetky tie tvrdé roky driny na tréningoch.

Druhé miesto v light kontakte jednotlivcov (nad 91 kg) potvrdilo jeho veľmi dobrú formu, prejavil sa však hlavne cit pre načasovanie a akciu v samotnom boji. V tejto disciplíne sú povolené len ľahké kontakty, preto je len na pretekárovi, ako uplatní všetky naučené techniky boja.

Veľkým prekvapením šampionátu bol silný semi kontakt tím z Ukrajiny, ktorý porazil družstvo Nemecka WKF. V tíme Ukrajiny zápasil aj Dávid Moškovič ako hosťujúci pretekár - nahradil zraneného ukrajinského borca.

Dávid nastúpil v najťažšej váhovej kategórii (nad 91 kg). Ako člen víťazného družstva sa stal po druhýkrát majstrom sveta - v kategórii semi kontakt tímov.

Dve zlaté, jedno striebro

Nádherné prostredie v športovej hale vo Varaždine a ešte krajšie vyhlasovanie výsledkov pre Dávida Moškoviča: 1. miesto v semi kontakte jednotlivcov (nad 91 kg), 1. miesto v semi kontakte tímov, 2. miesto v light kontakte jednotlivcov (nad 91 kg).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.