Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Morské oko privítalo rekordný počet bežcov

Najrýchlejšie ženy do 34 rokov. (Autor: Danica Božová)
Danica Božová|Publikované 21. aug 2018 o 22:00

Cestný beh Hámorská dvadsiatka oslavoval jubileum.

REMETSKÉ HÁMRE. Východoslovenská veľká cena vytrvalcov pokračovala druhú augustovú sobotu v Remetských Hámroch (okres Sobrance).

Cestný beh Hámorská dvadsiatka oslavoval jubileum – 20. výročie.

A oslávil ho parádne.

Na štart tohto bežeckého podujatia v nádhernom prostredí a slnečnom počasí sa postavil rekordný počet 126 bežcov súťažiacich na hlavnej 20 km dlhej tratiť vedúcej z Remetských Hámrov k Morskému oku a späť.

Okrem Slovákov štartovali i Ukrajinci.

Pretekárov čakalo postupne plynulé stúpanie po asfaltovej komunikácii, ktoré posledných 1500 m pred Morským okom pripomínalo „beh do neba“, potom okruh lesom po brehu okolo Morského oka a záverečné klesanie späť do cieľa v Remetských Hámroch.

Najlepší v rámci Hámorskej dvadsiatky

Mužom opäť kraľovali Ukrajinci, najlepší Slovák Adrián Vavrek dobehol v celkovom poradí na bronzovej pozícii. Jozef Fencik z MBO Strážske uzatváral ocenenú päticu mužov bez rozdielu veku.

Medzi ženami dominovala Vranovčanka Mahuliena Krištanová pred Ukrajinou Nataliou Malou a Beátou Kopčákovou z Košíc.

Nepopulárnu štvrtú pozíciu v absolútnom poradí bez rozdielu veku vybojovala Alena Farkašová z Michaloviec, ktorá bola zároveň druhá v kategórii do 34 rokov, a tak si miesto na stupni víťazov vybojovala.

Na medailový stupeň sa postavila i zlatá juniorka Viktória Pappová z Veľkých Kapušian a strieborná Iveta Hudáková z MBO Strážske v kategórii od 50 rokov.

Ocenení aj bežci z regiónu

Hámorská dvadsiatka bola i súčasťou Oblastnej bežeckej ligy regiónu Michalovce a Sobrance.

Pretekári z týchto okresov boli ocenení i navyše v samostatných kategóriách.

Z výsledkov:

Muži bez rozdielu veku: 1. Sergej Raschupkin – Ukrajina – 1:10:28 hod, 2. Anatolij Malyy – Ukrajina – 1:14:08 hod, 3. Adrián Vavrek – Dulova Ves – 1:14:31 hod (najlepší Slovák), 4. Pavol Chomanič – Behame.sk / Kolonica – 1:18:51 hod, 5. Jozef Fencík – MBO Strážske – 1:19:27 hod.

Ženy bez rozdielu veku: 1. Mahuliena Krištanová – All 4 Run Vranov nad Topľou – 1:30:36 hod, 2. Nataliia Malaia – Ukrajina – 1:33:06 hod, 3. Beáta Kopčáková – Metropol Košice – 1:36:09 hod, 4. Alena Farkašová – AC Michalovce – 1:36:48 hod.

Ženy do 34 rokov: 1. Beáta Kopčáková – Metropol Košice – 1:36:09 hod, 2. Alena Farkašová – AC Michalovce – 1:36:48 hod, 3. Martina Haburová – Gladiator Michalovce – 1:53:47 hod.

Ženy od 50 rokov: 1. Danica Božová – Bežecký klub Poprad/ Svit Mierovka - 1:46:06 hod, 2. Iveta Hudáková – MBO Strážske - 1:50:49 hod.Juniorky: 1. Viktória Pappová – MBK Veľké Kapušany – 1:40:59 hod.

Najlepší bežci z regiónu Michalovce a Sobrance – ocenení v rámci Oblastnej bežeckej ligy regiónu Michalovce a Sobrance:

20 km:

Muži do 39 rokov: 1. Jozef Fencik – MBO Strážske – 1:19:27 hod, 2. Vladimír Čeklovský – ŠK Comenium Michalovce – 1:24:51 hod, 3. Gabriel Mitník - MBO Strážske – 1:31:03 hod.

Muži od 40 do 49 rokov: 1. Štefan Pachota – MBK Veľké Kapušany – 1:40:50 hod, 2. Rastislav Medviď – AC Michalovce – 1:42:54 hod, 3. Peter Ďurkai – Kaluža – 1:46:57 hod.

Muži od 50 do 59 rokov: 1. Jozef Juro – Vinné – 1:35:01 hod, 2. Jaroslav Pavlov – AC Michalovce – 1:38:16 hod, 3. Ján Švagrovský – OcU Budkovce – 1:42:39 hod.

Muži od 60 rokov: 1. Ladislav Rada – MBO Strážske – 1:46:37 hod, 2. Zoltán Papp – MBK Veľké Kapušany – 1:49:41 hod, 3. Ján Chovanec – MBO Strážske – 2:02:03 hod.

Ženy bez rozdielu veku: 1. Alena Farkašová – AC Michalovce – 1:36:48 hod, 2. Viktória Pappová – MBK Veľké Kapušany – 1:40:59 hod, 3. Katarína Sikorai – Lastomír – 1:49:59 hod.

10 km:

Boleslav Lešo – Remestské Hámre – 1:18:29 hod.

Autor: Danica Božová

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.