Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Morigamiovej výroky o trénerovi budú vyšetrovať

SITA|Publikované 2. jún 2008 o 08:27

TOKIO 2. júna (SITA) - Japonskí tenisoví činovníci budú preverovať výroky Akiko Morigamiovej, že nemenovaný reprezentačný tréner z jej vlasti ju navádzal k prehre v zápase štvorhry na grandslamovom Roland ...

TOKIO 2. júna (SITA) - Japonskí tenisoví činovníci budú preverovať výroky Akiko Morigamiovej, že nemenovaný reprezentačný tréner z jej vlasti ju navádzal k prehre v zápase štvorhry na grandslamovom Roland Garros. Argumentom malo byť vytvorenie lepších podmienok pre Morigamiovej deblovú partnerku Aiko Nakamurovú pre kvalifikovanie sa na augustové olympijské hry v prípade vypadnutia japonského páru. Morigamiová s Nakamurovou sa z deblovej súťaže žien na parížskych antukových dvorcoch porúčali už v úvodnom kole po prehre s Taiwančankami Jung-jan Čan a Čia-jung Čuang 0:6, 1:6 a vyšetrovanie podozrivých okolností prípadu avizovali aj francúzski usporiadatelia. "V tejto fáze nie je jasné, kto čo povedal, ale celý prípad prešetríme. Ak sa ukáže, že za tým naozaj stojí reprezentačný tréner, bude to záležitosť pre technickú komisiu Japonskej tenisovej asociácie (JTA)," uviedol riaditeľ JTA Kodži Watanabe.

Morigamiová o pokuse ovplyvniť jej výkon pre japonské médiá poznamenala: "Nebol to Nakamurovej tréner, ale iný. Rozčúlilo ma to, pretože to nie je niečo, čo sa hovorí hráčovi pred zápasom." Japonská rebríčková dvojka zároveň všetkých ubezpečila, že v zápase odviedli spolu s Nakamurovou maximum. "Je mi ľúto problémov, ktoré moja výpoveď spôsobila. Ale nechcem, aby niekto pochyboval o tom, že som do zápasu dala všetko," dodala Morigamiová vo svojom blogu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.