Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Moravcovej sa v Aténach všetko páči

Sportnet|12. aug 2004 o 00:00

Olympijská dedina v Aténach už žije naplno. "Čau, Martina, máš niečo nové? Večer budeme vymieňať," zvítal sa s typickým širokým úsmevom tenista Dominik Hrbatý na mramorovom priedomí vily Cassiopea s plavkyňou Martinou Moravcovou. Oboch spája záľuba ...

Olympijská dedina v štvrti Acharnon na severnom okraji aténskej metropoly poskytuje kompletné tréningové možnosti. Dnes ráno v nej slávnostne vztýčia slovenskú zástavu. FOTO - REUTERS

Olympijská dedina v Aténach už žije naplno. "Čau, Martina, máš niečo nové? Večer budeme vymieňať," zvítal sa s typickým širokým úsmevom tenista Dominik Hrbatý na mramorovom priedomí vily Cassiopea s plavkyňou Martinou Moravcovou. Oboch spája záľuba v zbieraní odznakov.

"Nenašla som zatiaľ v Aténach žiadnu chybičku, všetko je vlastne super. Najdôležitejšie pre mňa je, že sa to dá povedať aj o vode v bazéne. Stíhajú ju pred prudkým slnkom správne vychladiť. Už aby sa začalo súťažiť," usmievala sa Martina po takmer dvojhodinovej masáži.

Hrbatý sa na zastávke autobusu potešil novému úlovku z Madagaskaru. Hneď po prílete do Atén sa ponáhľal na tréning spolu s Karolom Kučerom a trénerom Milošom Mečířom. "Dedina sa mi páči viac ako v Soule. Tam sme bývali vlastne vo veľkých panelákoch," spomínal Mečíř - víťaz olympijského tenisového turnaja z roku 1988.

V troch dvojposchodových domčekoch sa včera opäť rozrástla slovenská výprava. Strelci Jozef Gönci s Matejom Meszárošom sa popoludní venovali tenisu a plávaniu.

Súvisiace články