Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Moravcovci osemkrát medzi najlepšími

TASR|5. jan 2001 o 09:02

St. Denis - Už tradičným sviatočným domovom sa pre slovenskú plavkyňu Martinu Moravcovú stal koncom odchádzajúceho a začiatkom prichádzajúceho roku exotický ostrov Réunion. Jeho súčasťou bol 12. ročník medzinárodného mítingu Indického oceána v 25 m bazéne

. Tentoraz bol pre naše farby špecifický, prvý raz sa totiž do výsledkových listín na medailových priečkach nezapísala len dvojnásobná strieborná medailistka z OH v Sydney, ale aj jej mladší 15-ročný brat Karol.

Súrodenecké duo sa na stupňoch víťazov objavilo dovedna 8-krát! Moravcová zaznamenala šesť triumfov, keď neprehrala ani v jednom zo svojich finálových štartov. Zvíťazila na , 100 i 200 m v. sp., i 100 m motýlik a m znak. V znakárskom šprinte časom 28,74 sek. len o 29 stotín zaostala za vlastným slovenským rekordom, za sebou však nechala dvojnásobnú olympijskú šampiónku Rumunku Mocanuovú. Karol Moravec na krauliarskej štvorstovke dohmatol druhý, tretí bol na 1 0 m v. sp. a na znakárskej stovke vyhral B-finále, čo mu vynieslo konečné 6. miesto.