Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Moravcová začne cestu za obhajobou v New Yorku

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

New York - V polovici novembra sa opäť naplno rozbehol kolotoč pretekov Svetového pohára plavcov. Medzi ženami sa o zopakovanie minulosezónneho

prvenstva bude pokúšať odchovankyňa piešťanského plávania Martina Moravcová, ktorá odštartuje cestu za obhajobou triumfu dnes na podujatí v New Yorku. V americkej metropole sa predstaví aj druhá Piešťanka Martina Hrdinová. Tá začala počas leta štúdium na Southern Methodist University v Dallase, ktorú skončila aj jej staršia reprezentačná kolegyňa.

V New Yorku bude štartovať asi 200 plavcov z 27 krajín. Dnešné a zajtrajšie rozplavby sú na programe od 16.00 SEČ, finále bude presne o polnoci. "V posledných dňoch pred pretekmi sme trochu zvoľnili v tréningu. Cítim sa celkom dobre, ale ťažko môžem odhadnúť svoje šance na zaplávanie limitu na ME v Riese, keďže všetky moje časy sú z yardových bazénov. Už som mala možnosť vidieť štartovú listinu, je tu celkom dobrá konkurencia," povedala pred pretekmi Hrdinová. Martina Moravcová v minuloročnom Svetovom pohári odsunula na druhú a tretiu priečku svetové rekordérky Ukrajinku Janu Kločkovovú a Švédku Emmu Igelstr"movú. Päťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska sa výkonom 56,55 na pretekoch v Berlíne postarala o stále platný svetový rekord na motýlkarskej stovke. Víťazi konečného hodnotenia SP zinkasujú prémiu 50 000 dolárov, pre druhého v poradí je pripravených 30 000 a pre tretieho 20 000 USD. Za vytvorenie nových svetových rekordov bude FINA deliť čerstvým rekordérom 40 000 USD.

(TASR)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.