Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Moravcová sa predstaví v tretej rozplavbe na 100m motýlik v štvrtej dráhe

TASR|12. aug 2004 o 12:48

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová odštartuje v sobotu predpoludním svoje vystúpenie na OH 2004 v Aténach rozplavbami ...

Atény 12. augusta (TASR) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová odštartuje v sobotu predpoludním svoje vystúpenie na OH 2004 v Aténach rozplavbami vo svojej najobľúbenejšej disciplíne 100 m motýlik. Piešťanská rodáčka sa predstaví vo štvtej rozplavbe a popláva v tretej dráhe.

Zverenka trénera Steva Collinsa figuruje v tohtoročných svetových tabuľkách v disciplíne 100 m motýlik časom 58,05 z majstrovstiev Európy v Madride na druhej priečke a v Aténach by nemala mať problémy prebojovať sa do sobotňajšieho podvečerného semifinále. Finále je na programe v nedeľu.

Moravcová sa na delfinárskej stovke netají vysokými ambíciami, veď v tejto disciplíne získala na posledných troch ME v dlhom bazéne v Madride, Berlíne a Helsinkách zlatú medailu. Na uplynulej olympiáde v Sydney si na 100 m motýlik vyplávala šesťnásobná najúspešnejšia športovkyňa Slovenska striebro, keď nad jej sily bola iba Holanďanka Inge de Bruijnová.

Súvisiace články