Moravcová sa podelila o zlato s Bieloruskou

Sportnet|Publikované 13. dec 2002 o 23:00

Riesa (TASR) Slovenská plavkyňa MartinaMoravcová získala včera na ME v krátkom bazéne v nemeckej Riese spolu s Bieloruskou Alenou Popčankovou

Riesa (TASR) Slovenská plavkyňa Martina

Moravcová získala včera na ME v krátkom bazéne v nemeckej Riese spolu s Bieloruskou Alenou Popčankovou zlatú medailu vo finále pretekov na 100 m v. sp. Obe mali výsledný čas 53,66 sekundy, bronz si vyplávala Nemka Petra Dallmannová (54,03). Moravcová tak konečne získala na krauliarskej stovke na európskom šampionáte v krátkom bazéne najcennejší kov. Naša pretekárka figurovala po úvodných 50 metroch na druhej priečke, po záverečnej obrátke sa však vďaka tradične rýchlemu finišu prepracovala na prvú priečku. Dohmat však skvele zvládla i bieloruská reprezentantka. Tréningovým tempom si Moravcová aj vyplávala v piatkových rozplavbách účasť v semifinále 100 m pol. pretekov piatym časom 1:03,48 min. a v rovnakej disciplíne sa do semifinále kvalifikovala aj Jana Korbašová 13. časom časom 1:05,11 min. Naša líderka potom postúpila do dnešného finále piatym najlepším časom 1:01,95 min, keď vo svojej rozplavbe obsadila 3. priečku. Korbašová v čase 1:05,29 min. obsadila v celkovom hodnotení semifinále posledné 15. miesto. Dobrým výkonom sa blysol Ľuboš Križko, keď si v šprinte na 50 m znak vyplával slovenský rekord 25,27. Stačil mu na postup do semifinále z 10. miesta. Križko v semifinále opäť zlepšil slovenský rekord, no ani 25,23 sekundy mu nestačilo na postup do finále. Vo svojej rozplavbe obsadil 7. miesto a celkovo sa umiestnil na 12. priečke. Nedarilo sa Rastislavovi Kaňukovi, ktorý na 100 m v. sp. obsadil až 39. priečku za 50,67 s.