Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Moravcová očakáva medaily od Martikána, Hochšíkov i štvorkajaku

TASR|12. aug 2004 o 09:00

Atény 12. augusta (TASR) - Slovecká plavecká jednotka Martina Moravcová pripisuje na OH 20O4 v Aténach spomedzi slovenských športovcov najväčšie šance ...

Atény 12. augusta (TASR) - Slovecká plavecká jednotka Martina Moravcová pripisuje na OH 20O4 v Aténach spomedzi slovenských športovcov najväčšie šance na zisk medailí vodákom. Podľa piešťanskej rodáčky, ktorá vo svojej najobľúbenejšej disciplíne 100 m motýlik pomýšľa na zlato, však prekvapiť môže aj niekto zo sedemčlennej tenisovej výpravy.

"Vodáci stabilne nosia cenné kovy z vrcholných podujatí vrátane olympijských hier, či už je to Mišo Martikán alebo Hochšíci. Veľké šance a nádeje na zisk zlata má aj štvorkajak. Myslím, že aj samotní chalani veľa od seba očakávajú a majú nemalé ciele. Do boja o medaily by mal zasiahnuť samozrejme aj strelec Jožo Gönci a aj tenistom by sa mohlo niečo podariť. Ak budem mať čas, rada by som si pozrela vystúpenie niektoreho z našich medailových želiezok," povedala Moravcová, ktorá sa v bazéne v Aquatic Centre predstaví v štyroch disciplínach.

Okrem delfinárskej stovky bude slovenská plavkyňa štartovať na troch kraulových tratiach 200, 100 a 50 m. v.sp. Na predchádzajúcej olympiáde v Sydney získala zverenka trénera Steva Collinsa dve strieborné medaily na 100 m motýlik a 200 m v.sp.

Súvisiace články