Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Moravcová nebude na otváracom ceremoniáli k OH

TASR|9. aug 2004 o 19:45

Atény 9. augusta (TASR) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová spolu so svojim americkým trénerom Stevom Collinsom už priletela do dejiska OH ...

Atény 9. augusta (TASR) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová spolu so svojim americkým trénerom Stevom Collinsom už priletela do dejiska OH 2004 v Aténach. Piešťanská rodáčka v sobotu odštartuje svoje vystúpenie v bazéne v Aquatic Centre rozplavbami na 100 m motýlik a preto sa nezúčastní na piatkovom slávnostnom otváracom ceremoniáli na Olympijskom štadióne v gréckej metropole.

"Martina Moravcová priletela v pondelok dopoludnia spolu s trénerom Collinsom a kompletným slovinským olympijským tímom linkou z Ľubľany. Prišla dobre naladená, veď záverečná príprava v Koperi jej vyšla presne tak, ako si predstavovala a v Aténach do nej vkladáme nemalé nádeje. Martina sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezúčastní na piatkovom otváracom cemeroniáli, pretože už v sobotu dopoludnia sú na programe rozplavby v jej najsilnejšej disciplíne 100 m motýlik," povedal šéf športovej časti slovenskej výpravy v Aténach Vladimír Miller.

Podpredseda SOV nedokáže zatiaľ odhadnúť, koľko slovenských športovcov bude 13. augusta počas slávnostného otvorenia hier pochodovať pod slovenskou vlajkou. "S určitosťou sa na slávnostnom ceremoniáli nezúčastnia slalomárky na divokej vode Elena Kaliská a Gabika Stacherová ani športová gymnastka Zuzana Sekerová. Nepravdepodobná je aj účasť cestných cyklistov Mateja Jurča a Martina Rišku, oboch totiž v sobotu na pravé poludnie čaká štart pretekov jednotlivcov. S každým športovcom účasť na slávnostnom otvorení prediskutujeme aj s ohľadom na program ich súťaži," dodal Miller.

Súvisiace články