Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Moravcová napriek absencii vo finále s top výkonom, Collins spokojný

TASR|17. aug 2004 o 10:21

Atény 17. augusta (TASR) - Dve strieborné medaily zo Sydney Martina Moravcová v olympijskom bazéne v Maroussi už určite nezopakuje. Slovenská rekordérka ...

Atény 17. augusta (TASR) - Dve strieborné medaily zo Sydney Martina Moravcová v olympijskom bazéne v Maroussi už určite nezopakuje. Slovenská rekordérka sa však spoločne s trénerom Stevom Collinsom zhodli, že kríza, ktorá zmarila nádeje na 100 m motýlik a 200 m v. sp., by mala byť zažehnaná.

V pondelok skončila Moravcová v semifinále až 12., podľa oboch však predviedla v Aténach zatiaľ svoj najlepší výkon. "Vôbec nie som sklamaný. Ak vezmem do úvahy tú únavu a skutočnosť, že Martina mala problémy so spánkom, tak určite to boli zatiaľ jej najlepšie preteky. Plávala veľmi dobre. Veď večer predtým prišla do dediny dosť neskoro a už skoro ráno sme aj odchádzali," vysvetlil americký kouč Slovenky.

"Myslím, že s tým ako som sa spamätala po nedeli a ako som sa k tomu psychicky a fyzicky postavila, tak to bol môj najlepší výkon na olympiáde," vyhlásila Moravcová a pokračovala: "Také vnútorné sklamanie som zo seba poobede striasla. Hoci ráno sa mi ešte ťažko plávalo, poobede to už bolo lepšie, aj keď to ešte nebolo to, čo by to mohlo byť. Je škoda, že to finále mi ušlo, ale teším sa na deň voľna a načerpám energiu na ďalší deň, kedy ma čaká sto kraul."

Slovenská hviezda nebola jedinou z celebrít v bazéne, ktoré na ceste do finále zlyhali. "Totálne prekvapenia. Všetky staré známe favoritky sú spolu so mnou vonku s výnimkou Almsickovej, ale tá tiež nevyzerá veľmi oslnivo. Takže budú to zaujímavé preteky a ťažko predpovedať, že kto vyhrá," avizovala Moravcová.

Deň voľna chcela v utorok stráviť dôkladným relaxom. "Ráno sa budem snažiť ľahko zatrénovať a zaplávať a hlavne si pospať čo najdlhšie," dodala šesťnásobná najúspešnejšia športovkyňa Slovenska, no dodala obavu, že jej príliš neuškodí káva, ktorej v pondelok večer nemohla odolať. "Niekedy na mňa zvykne mať dosť silný účinok."

Súvisiace články