Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Moravcová mama verí ešte v štastíčko, Martina vraj vie zabojovať

TASR|15. aug 2004 o 20:50

Atény 15. augusta (TASR) - Kráľovná slovenského športu Martina Moravcová netajila po príchode do mix-zóny obrovské sklamanie zo šiesteho miesta v pretekoch ...

Atény 15. augusta (TASR) - Kráľovná slovenského športu Martina Moravcová netajila po príchode do mix-zóny obrovské sklamanie zo šiesteho miesta v pretekoch na 100 metrov motýlik.

V austrálsko-holandsky hučiacom otvorenom štadióne hľadala po pretekoch vysvetlenia výkonnostného výpadku. Možno to bolo nečakané ochladenie a možno prudký vietor, na nič okrem seba sa však vyhovárať nechcela.

Hoci jej mama Darina sledovala preteky dvojnásobnej striebornej medailistky zo Sydney na komentátorskom poste Slovenskej televízie, ani keby už na diaľku cítila, čo prežíva jej dcéra. "Myslím, že Martina bola sklamaná, pretože určite od seba očakávala lepší čas. Keď mám zhodnotiť, tak šieste miesto vo finále na olympiáde je pekné miesto. Len sme si zvykli na Martinu klásť vyššie nároky, takže musíme veriť, že príde nejaké štastíčko a že príde aj nejaké lepšie umiestenie," triezvo bilancovala Moravcová staršia a aj keď má Martina svoju papierovo najsilnejšiu disciplínu za sebou, jej mama stále verí, že neúspech v znamení delfína ju nezlomí, ale môže mať práve opačný efekt.

"Určité sklamanie tam bude, ale zase Martina je taký typ, že keď sa zdravo nahnevá, tak vie zabojovať," presviedčala mama rozčarovanej slovenskej hviezdy, dúfajúc, že piešťanská rodáčka dokáže z bazéna v Marroussi vyryžovať nejaký kov v jednej z jej zvyšných troch vystúpení.

Súvisiace články