Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Moravcová do semifinále na 200 m voľný spôsob

TASR|16. aug 2004 o 10:16

Atény 15. augusta (TASR) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová sa v pondelok dopoludnia prebojovala do podvečerného semifinále na 200 m v.sp.

na OH v Aténach, keď v rozplavbách dosiahla celkovo 15. najrýchlejší čas 2:01,00 minúty.

Piešťanská rodáčka sa predstavila vo štvrtej rozplavbe a neplávala v optimálnej pohode. Na jej výkone sa odzrkadlil neúspešný pokus o zisk medaily v jej obľúbenej disciplíne 100 m motýlik, kde v nedeľňajšom finále obsadila až šiestu priečku. Zverenkyni trénera Steva Collinsa opäť nevyšiel štart a po úvodnom úseku obracala na piatej priečke. Pred záverečnou 50-kou sa síce posunula na tretiu pozíciu, no v závere nedokázala vystupňovať tempo, pôsobila strnulo a dohmatla na piatom mieste a musela čakať na výsledky posledných dvoch rozplavieb. Napokon sa jej však podarilo kvalifikovať sa medzi elitnú šestnástku.

"Martina pôsobila unaveným dojmom, mala ťažké nohy a nebolo to ono. Dôležité však je, že sa jej napokon podarilo postúpiť do semifinále. Verím, že v tomto bude lepšia," povedala pre STV Moravcovej mama Darina.

Najrýchlejší čas v rozplavbách na 200 m v.sp. dosiahla Dana Vollmerová z USA (1:59,49), ktorá plávala práve v rozplavbe so slovenskou olympijskou medailistkou zo Sydney 2000.

Súvisiace články