Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Moravčík si poranil členok a následne ukončil kariéru

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Dlhoročný československý a slovenský futbalový reprezentant 37Podľa japonských médií, ktoré cituje agentúra Reuters, tvorivý stredopoliar sa

Dlhoročný československý a slovenský futbalový reprezentant 37

Podľa japonských médií, ktoré cituje agentúra Reuters, tvorivý stredopoliar sa rozhodol odísť zo sveta futbalu pre zranenie členka, ktoré utrpel v drese tímu najvyššej japonskej súťaže JEF United Ičihara, kde od júla pôsobil.

"Táto informácia je pravdivá. Ľubo na stretnutí s vedením klubu oznámil koniec kariéry, hoci mal s naším tímom ešte štyri mesiace platný kontrakt. Zranenie je totiž vážnejšie, ako sa na prvý pohľad zdalo. Ľubo stále cíti bolesti, členok má opuchnutý a za danej situácie sa rozhodol, že nemá ďalej význam pokračovať v kariére. Beriem to ako jeho slobodné rozhodnutie, hoci ma to veľmi mrzí, pretože ide o kvalitného futbalistu a veľmi dobrého človeka, ktorý ešte stále mal čo ponúknuť. V prvých týždňoch po príchode do Ičihary sa ukazoval vo veľmi dobrom svetle, videl som na ňom veľkú chuť i entuziazmus, čo sa prejavovalo aj na tréningu. Žiaľ, zranenie mu zabránilo v tom, aby fanúšikov nášho klubu ešte viac potešil svojimi výkonmi a futbalovým majstrovstvom," povedal Jozef Vengloš.

Moravčík začal svoju kariéru v Nitre, kde si vybojoval aj miesto v česko-slovenskej reprezentácii a predstavil sa aj na MS 1990 v Taliansku, kde sa zverenci Jozefa Vengloša prebojovali do štvrťfinále. Nitriansky odchovanec neskôr dlhé roky pôsobil vo Francúzsku v tímoch St. Etienne a Bastia, potom zamieril do Duisburgu a v roku 1998 si ho futbalový svetobežník Vengloš vyžiadal z pozície trénera z nemeckého tímu do Celtiku Glasgow, kam Moravčík prestúpil za 385 000 libier.

V drese katolíckeho klubu dosiahol Slovák najväčšie úspechy, keď svojimi výkonmi pomohol Celtiku k dvom ligovým titulom i viacerým pohárovým triumfom. Na konci kariéry opäť vypočul želanie Vengloša, kormidelníka japonskej Ičihary a podpísal s tímom z krajiny vychádzajúceho slanka polročný kontrakt. V dôsledku zranenia členka však nastúpil iba v troch ligových dueloch a napokon sa rozhodol ukončiť kariéru.

Podľa odborných futbalových zdrojov patril Moravčík k najlepším obojnohým futbalistom na svete, vďaka čomu sa často objavoval aj v benefičných zápasoch Výberu sveta pod hlavičkou FIFA.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.