Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Moore si Bertuzziho útok nepamätá

Sportnet|31. mar 2004 o 00:00

DENVER - Útočník Colorado Avalanche Steve Moore, ktorý si po likvidačnom zákroku Todda Bertuzziho z Vancouveru nezahrá hokej osem mesiacov až rok, uviedol, že z celého incidentu si takmer nič nepamätá. Bertuzzi 8. marca chytil 25-ročného Moora za dres, ..

DENVER - Útočník Colorado Avalanche Steve Moore, ktorý si po likvidačnom zákroku Todda Bertuzziho z Vancouveru nezahrá hokej osem mesiacov až rok, uviedol, že z celého incidentu si takmer nič nepamätá. Bertuzzi 8. marca chytil 25-ročného Moora za dres, zozadu ho udrel do hlavy a zvalil sa naňho. Potom ho na ľade ďalej bil päsťou do hlavy, až kým ho od bezmocného a krvácajúceho súpera neoddelili rozhodcovia a hráči. Moora okamžite previezli do nemocnice, kde mu diagnostikovali ťažký otras mozgu a fraktúru dvoch krčných stavcov.

Mladý center sa bude liečiť zo zranení možno aj rok. "Veľa si z toho nepamätám. Len to, že hrám hokej a zrazu sa prebudím v ošetrovni, s golierom na krku a okolo mňa je množstvo lekárov. Poviem vám, skutočne nepríjemný pocit," povedal Moore, ktorý zákrok videl iba na videu. "Veľakrát však nie, stačilo mi pozrieť si to niekoľkokrát."

Moore v pondelok navštívil duel Colorada s Los Angeles. Po informácii hlásateľa zožal veľké ovácie od fanúšikov a všetci hráči ho pozdravili klepaním hokejky o ľad. "Neviem, kedy budem schopný opäť hrať, ale som rád, že najhoršie mám za sebou. Ďakujem všetkým priaznivcom za podporu a verím, že sa čoskoro vrátim medzi vás," povedal Moore na tlačovej konferencii.

Bertuzzi, piaty najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny, dostal za svoj zákrok trest do konca základnej časti (spolu 13 zápasov) i na celé play off. Za svoj počin príde hviezda Canucks aj o približne pol milióna USD.

(sita)

Súvisiace články