Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Monfils na kurte dodnes napodobňuje Cibulkovú. Pomé! kričí slovensky

Po Petovi Samprasovi, Goranovi Ivaniševičovi, Caroline Wozniackej a Novakovi Djokovičovi sa na Slovensku predviedli ďalšie veľké tenisové hviezdy. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Ondrej Gajdoš|4. dec 2013 o 22:11

V exhibícii Tennis Classic sa predviedli kamarátske dvojice Monfils, Tsonga aj Hingisová s Hantuchovou.

BRATISLAVA. Hlavné mesto Slovenska dostalo v stredu večer veľkú porciu skvelého športu.

Na Nepelovom štadióne bojoval Slovan v KHL s bohatým Petrohradom a v susednom Národnom tenisovom centre zabávala štyritisíc divákov štvorica Martina Hingisová, Daniela Hantuchová, Jo-Wilfried Tsonga a Gael Monfils v exhibícii Tennis Classic.

Francúzi Tsonga a Monfils sú kamaráti od detstva, teraz zvádzajú veľké súboje na turnajoch. Tsonga vedie vo vzájomných súbojoch 4:1.

„S Gaelom vychádzame veľmi dobre, ale na kurte si nikdy nič nedarujeme,“ povedal 28-ročný Tsonga. „Tak sme brali aj vystúpenie v Bratislave. Najviac som sa tešil na miešanú štvorhru. Že sme si mohli zahrať s bývalou prvou hráčkou sveta Martinou Hingisovou a s Danielou Hantuchovou.“

Exhibícia Tennis Classic v Bratislave

((foto))

Monfils má úder roka

Monfils je rodený šoumen. Zdá sa, že exhibične hrá v každom zápase na turnajoch. Hrá uvoľnene, má skvelý pohyb, jeho tenis láka divákov. Pred dvoma rokmi bol svetovou sedmičkou, no tento rok ho brzdili zdravotné ťažkosti.

Monfilsov úder v júnovom zápase s Nemcom Tommym Haasom na trávnatom turnaji v Halle vyhlásili na oficiálnej stránke ATP za najlepší v tomto roku.

Vysoký lob súpera si nechal padnúť medzi nohy, obrátil sa a loptičku z ťažkej pozície zasmečoval s raketou nad hlavou. Prekvapený Haas ešte dokázal zareagovať, no výmenu zakončil Monfils bekhendovým obhodením po čiare. Diváci v hľadisku ho odmenili dlhým aplauzom.

„Nebolo to nič výnimočné. Mohol som to urobiť aj lepšie,“ skromne hodnotil Monfils tenisový úder roka. „V mojich zápasoch sa vždy snažím zabaviť divákov niečím špeciálnym. V tej chvíli som zareagoval spontánne.“

Rodák z Paríža, známy svojím afroúčesom, prišiel do Bratislavy nakrátko ostrihaný.

Na Slovensku nebol prvý raz. Ako junior hral na turnaji v Nitre, pred šiestimi rokmi pred fedcupovým stretnutím Slovenska s Uzbekistanom navštívil svoju priateľku Dominiku Cibulkovú. Dodnes sa zvykne na kurte povzbudzovať jej typickým: Pomé!

Tsonga mal byť boxerom

Tsonga zavítal na Slovensko prvý raz. Po exhibícii chcel s Monfilsom nakrátko zostať v Bratislave, aby si pozrel mesto.

Jeho otec Didier pochádza z Konga, mama je Francúzka. Novinárom v stredu Tsonga po ikstý raz trpezlivo vysvetľoval, prečo dostal prezývku Ali po kráľovi boxu Muhammadovi Alim.

„Môj otec bol veľkým fanúšikom Aliho, v Kinshase ho videl boxovať proti Georgovi Foremanovi,“ vravel Tsonga. „Doma sme mali z toho duelu viacero fotiek. Otec chcel mať zo mňa boxera a keď som bol malý, ľudia ma začali prezývať Ali.“

Jo-Wilfried sa s americkou legendou nikdy nestretol, ale keby sa naskytla taká možnosť, využil by ju.

„Mnoho ľudí nás porovnáva, lenže naše charakterové vlastnosti sú rozdielne,“ doplnil francúzsky tenista.

„Najväčší rozdiel medzi mnou a Alim je v tom, že ja sa nemôžem dotýkať súperov takým spôsobom ako on.“

Súvisiace články