Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Mondík: Verím, že účasť v Lige majstrov je istá

Sportnet|Publikované 21. apr 2014 o 22:00

Košický hokejový klub je opäť na výslní. Na extraligový trón vystúpil po troch rokoch.

Oceliari zvládli finiš finálovej drámy s Nitrou lepšie. Po víťazstve 6:0 vyhrali sériu 4:3.

KOŠICE. Už v polovici včerajšieho siedmeho finálového stretnutia znelo Steel Arénou: „Majstri, majstri“. Aj keď sa vraví, že posledný krok býva najťažší, v prípade hokejistov HC Košice to až tak neplatí, lebo rozhodujúci duel s Nitrou bol v ich réžii.

„Splnili sme všetko do body. Vyhrali sme základnú časť extraligy, dostali sme sa do finále a nakoniec sme ho vyhrali. No a toto finále bolo excelentné. Stretli sa v ňom dve veľmi kvalitné mužstvá. A boj o zlato mal všetko, čo k vyvrcholeniu sezóny patrí,“ zveril sa krátko po skončení posledného stretnutia prezident HC Košice Juraj Mondík.

V extraligovom finále nešlo len o majstrovský titul. Prvenstvo v domácej súťaži má šampiónovi otvoriť cestu do Ligy majstrov. A vedenie košického klubu už dávnejšie deklarovalo, že práve po takejto súťaži túži.

„Zatiaľ stále hovoríme o víťazovi extraligy, čakajú nás povinnosti súvisiace s Ligou majstrov. Stále máme málo informácií, rozhodne sa na Ligu majstrov tešíme. Myslím, že naša účasť v tejto súťaži je istá. Verím, že sme náš štart v prestížnej lige ziskom titulu potvrdili.“

Počas finále sa spomínala aj účasť Košíc v českej extralige. Juraj Mondík v tejto súvislosti poznamenal: „Toto by som momentálne nerád komentoval. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. My sa v tejto chvíli tešíme z toho, že sme sezónu zakončili tak, ako sme si predstavovali.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.