Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Moldava sa vrátila domov víťazne

Toto bola gólová i víťazná lopta z hlavy Mareka Petrička (druhý zľava). Všetci už iba sledovali jej púť do siete. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 4. aug 2014 o 22:00

Pod moldavskými svetlami ožil po dvoch rokoch druholigový futbal.

MOLDAVA N/B.

FK Bodva sa vrátila zo svojho prechodného domova v Rešici, kde sa po resuscitácii dokázala prebrať k aktívnemu životu a po spanilej jesennej jazde si napriek určitému útlmu na jar nenechala ujsť výhodu reorganizácie a ocitla sa v druhej najvyššej súťaži.

A hoci mala na prípravu pomerne málo času, i napriek nováčikovskej facke v Bardejove (0:3) nastúpila pred svoje vďačné publikum s jediný cieľom - zabodovať, najlepšie naplno.

„Lebo to od nás očakávali naši priaznivci po dvojročnom pôste a my sme ich nechceli sklamať,“ rozhovoril sa po výhre 1:0 kapitán tímu Marek Petričko.

„Vytvorili nám fantastické športové prostredie a do najtesnejšieho víťazstva nás doslova dotlačili. Hrali sme nadoraz, niekedy aj za hranicou našich možností. Tradičný druholigista k nám neprišiel so sklonenými hlavami. Naopak, od začiatku sme cítili, že si verí a veru, nepustil nás k našej hre. Veľmi nám pomohol skrat ich hráča Gálika, ktorý sa dokázal za necelé dve minúty od prvej žltej karty porúčať z ihriska po nešportovom zákroku na nášho Brazílčana Carvalha. Chvíľkový otras hostí sme prakticky obratom zužitkovali a strelili sme víťazný gól,“ našiel podstatu trojbodového zápisu jediný strelec duelu.

Tak, ako sa na kapitána patrí. Využil azda nacvičený signál? „Tak napoly. Pri štandardkách sa často sťahujem do pokutového územia, to mi vyplýva z popisu práce,“ zasmial sa statný stopér Bodvy.

„Ale pri samotnej gólovej hlavičke to bolo skôr aj o šťastí. Poviem pravdu, nedokázal som sa rýchlo vrátiť do defenzívy, a tak ma lopta našla na najlepšom možnom mieste,“ priznal farbu šťastný strelec.

„Že to bude rozhodujúci moment z pohľadu vývoja skóre, to sme nemohli tušiť. Avšak už v tej chvíli do nás vlial nádej na dobrý koniec. Gemerčania, hoci oslabení, nezložili zbrane. Boli až do konca zápasu nebezpeční a v jeho samom závere nás podržal Rišo Novák v bráne. No treba vnímať i to, že aj keď viac menej z brejkov, niekoľko dobrých šancí sme na zvýraznenie víťazstva nevyužili i my. Mohli sme na to i doplatiť, ale ako som už spomínal, všetci sme do toho dali maximum a s podporou našich fantastických fanúšikov sme si mohli navzájom dopriať ovácie víťazov. Snáď sme si ich definitívne získali a ostanú našim dvanástym hráčom,“ vyslovil presvedčenie Marek Petričko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.