Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Moldava s malými zmenami v kádri i na lavičke

Sportnet|Publikované 8. jan 2009 o 23:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skTreťoligový líder bude mať na jar päticu legionárov. Klub opustila šestica hráčov, pribudla dvojica.MOLDAVA. V

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

Treťoligový líder bude mať na jar päticu legionárov. Klub opustila šestica hráčov, pribudla dvojica.

MOLDAVA. V stredu začali so zimnou prípravou i futbalisti FK Bodva Moldava nad Bodvou. Káder treťoligového lídra neprešiel veľkými zmenami. Káder sa stabilizoval a odišli len hráči, ktorí netvorili kostru mužstva.

Poltucet na odchode

Pri A-mužstve skončil Martin Urban. V kariére už bude pokračovať ako funkcionár. Náhradný brankár Matúš Vavro zrejme zakotví v Novákoch. Zatiaľ je otázne, kde zakotví dvojica Daniel Heinrich, Marián Koššuth. S klubom sa lúčia i dvaja Gruzínci, ktorí hrali prevažne v B-mužstve - Giorgi Silagava a Jaba Berianidze. S najväčšou pravdepodobnosťou skončia niekde v III. lige na západnom Slovensku.

Dve posily

V zime prišli do mužstva len dve posily. Zhodou okolností obe majú niečo spoločné s MFK Košice. Brankár Ľuboš Vojtaško prichádza z prvoligového B-mužstva MFK a útočník Branislav Hanzel z HFK Olomouc, kam prestúpil práve z MFK Košice. Tréner Gejza Farkaš, ktorý donedávna tiež sedel na lavičke MFK, teda oboch hráčov veľmi dobre pozná. Pravda, príchod Vojtaška ešte nie je celkom dotiahnutý. S Moldavčanmi už trénuje, no ešte sa musia dohodnúť oba kluby. Zaujímavosťou je, že Moldavčania majú na svojej súpiske až piatich legionárov. Veľa si na jar sľubujú najmä od Mbonga, 19-ročného juniorského reprezentanta Konga.

Najlepší strelec zostáva

Pochopiteľne, jesenná spanilá jazda Moldavčanov, keď zo 16 zápasov len raz nevyhrali, neostala bez odozvy ani u manažérov. "Asi nikoho neprekvapím, keď poviem, že najväčší záujem z hráčov nášho mužstva je o Romana Jurka, ktorý na jeseň nastrieľal 18 gólov. Ponuky boli z Corgoň ligy i I. ligy, no Roman sa u nás cíti dobre a bude tu ďalej pokračovať. Obrancu Petra Majného by chcel český Zlín a interes bol i o brankára Riša Nováka, no u oboch platí to, čo v prípade Jurka, sú u nás spokojní a nikam neodchádzajú," povedal manažér FK Bodva Vladimír Popovič.

Sústredenie na Zemplínskej šírave

Menšími zmenami prešiel realizačný tím. Trénerom zostáva Gejza Farkaš, no trénerom brankárov už nie je Roman Martončík, ktorý je na odchode, ale Ladislav Zupko, ktorý je zároveň i športovým riaditeľom. Ako sme už spomínali, Martin Urban sa dal na funkcionársku dráhu, v Moldave je šéftrénerom a manažérom mládeže.

Moldavčania majú v pláne odohrať 12 prípravných stretnutí. V programe zimnej prípravy nechýba ani týždňové sústredenie na Zemplínskej šírave vo vojenskej zotavovni na Medvedej hore.

* * *

FAKTY

Káder FK Bodva na jarnú časť sezóny - brankári: Richard Novák, Ľuboš Vojtaško, obrancovia: Ľubomír Jurčo, Edin Aličkovič (Srb.), Martin Kováč, Peter Majný, Karol Fazekaš, stredopoliari: Vladimír Andraščík, Marek Seman, Gabriel Majoroš, Roland Šrobár, Peter Balog, Ľubomír Maďarik, Zoltán Balogh (Maď.), Michal Baranek, Peter Ziemba, Tomáš Březina (ČR), útočníci: Roman Jurko, Richard Hritz, Martin Dupkala, Drogba Saint Severin Zeze (Pob. Slon.), Mbongo Yengo Gradi (Kongo), Branislav Hanzel.

Program zimnej prípravy Moldavy:

16. 1.:V. Revištia - Moldava (v Michalovciach)

25.-31. 1.:sústredenie na Zemplínskej šírave

31. 1.:Trebišov - Moldava (Michalovce)

4. 2.:súper ešte nie je známy

7. 2.:St. Ľubovňa - Moldava (Lipany)

10. 2.:Michalovce - Moldava

11. 2.:Vranov - Moldava (Prešov)

14. 2.:Lipany - Moldava

21. 2.:Moldava - Trebišov (Košice)

28. 2.:Barca - Moldava (Košice)

4. 3.:Moldava - St. Ľubovňa (Košice)

7. 3.:Štítnik - Moldava

14. 3.:Moldava - Štítnik, generálka

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.