Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Moldava prekvapila hrou i samotným umiestnením

Sportnet|Publikované 28. nov 2005 o 23:00

Moldava - Iba jedno víťazstvo delí šiestu Moldavu od druhej priečky v štvrtej lige juh, ktorá znamená postup do vyššej súťaže, ktorá však bude po

pripravovanej reorganizácii štvrtou najvyššou. Tento celok pod vedením ambiciózneho trénera Stanislava Izakoviča získal 28 bodov za osem víťazstiev a štyri remízy. V jesennej časti sa snažili hrať ofenzívny futbal, avšak ich najväčšou slabinou bolo premieňanie šancí. Aj preto neskrýva sklamanie nad počtom strelených gólov, ale na druhej strane s umiestnením vládne v klube spokojnosť. Do sezóny vstupovala Moldava s cieľom nestratiť kontakt s najlepšími celkami, čo sa im podarilo splniť. Kormidelník nechcel nahlas hovoriť o postupe, mužstvo prekvapilo solídnou hrou i samotným umiestnením. Aj keď zimujú na šiestom mieste, tak pri súčasnom trojbodovom hodnotení to nie je žiadna veľká strata, ktorá by im zobral nádej na umiestnenie na niektorom z postupových miest. Aj preto mohli počas uplynulého týždňa kladne bilancovať v klube účinkovanie seniorského celku v polčase sezóny.

"Pred začiatkom sezóny sme nemali veľmi široký káder a nielen preto sme nemali veľké oči. Chceli sme bojovať v hornej časti tabuľky čo sa nám darilo, ale mrzia ma niektoré stretnutia, v ktorých sme zbytočne stratili body. Medzi ne radím domácu remízu so Sobrancami, ako aj deľby bodov v Rešici i Čani. Ak by sme tieto zápasy dotiahli do víťazného konca mohli sme byť bez problémov na druhom mieste. Nestalo sa, no i napriek tomu naša strata na túto priečku nie je veľká. V jarnej časti nevidím veľký problém aby sme ju nezmazali v prvých kolách," hovorí tréner S. Izakovič. Začiatok sezóny nebol pre jeho mančaft najlepší, lebo po domácom víťazstve zaznamenali dve prehry, v Kr. Chlmci a doma s Lokomotívou Košice. Potom sa však Moldavčania zaťali a šesť kôl v rade neprehrali a mútili vodu na čele tabuľky. "Úvod sezóny, je náročnejší aj preto, že káder po odchodoch či príchodoch treba skonsolidovať, aby mal svoju identitu. Nám sa nepodarilo nájsť vhodných hráčov na niektoré posty, ale po dvoch prehrách sa chlapci zomkli a získali sme v rade za sebou 14 bodov. Časom sme našli optimálnu zostavu a pri dobrej konštelácii sa nám darilo. Mrzia ma hlavne zahodené šance, lebo naša strelecká bilancia by bolo výraznejšie lepšia. Práve tu nás najviac tlačí topánka a tak počas zimnej prestávky sa musíme poobzerať hlavne po šikovnom strelcovi. Chlapci podávali solídne výkony v obrane i stredovej formácii, ho horšie to bolo s premieňaním šancí. Verím, že ak tento káder zostane pohromade v jarnej časti môže zabojovať o jedno postupové miesto," povedal na margo sezóny S. Izakovič.

S účinkovaním seniorského celku vládne v Moldave spokojnosť s umiestnením i hrou. Trénera ešte aj s odstupom času mrzia niektoré remízy v jesennej časti na ihriskách súperov. "V Rešici sme nezískali bod, ale stratili dva, rovnako doma so Sobrancami a naposledy aj v Čani. Hoci sme vyhrávali za dve minúty sme posadili domácich na koňa, keď otočil výsledok. Ešte dobre, že sme vyrovnali, lebo prehra v tomto zápase by bola pre nás krutá," vracia sa vo svojom hodnotení k niektorým stretnutiam. Jeho celok mal neraz prevahu, no nedokázal to potvrdiť aj gólovo a preto zbytočne strácal body. Najlepším strelcom je Saniszlo, no tréner očakával, že viacerí hráči ho budú nasledovať. Moldavčania v 16 stretnutiach dali 22 gólov, čo im prisúdilo až ôsmy najlepší útok. "Ak by sa nám lepšie darilo v koncovke, mohli sme dať nielen viac gólov, ale získať aj viac bodov, lebo vo viacerých dueloch sme nedokázali streliť ani jeden," poťažkal si kormidelník. Ak Moldavčania chcú bojovať o postup potrebujú súčasný káder ešte vystužiť a tak počas zimnej prípravy čaká funkcionárov nemálo práce. Mužstvo po skončení sezóny každý piatok v týždni trénuje v telocvični a hrubú zimnú prípravu by mali zverenci trénera S. Izakoviča odštartovať v polovici januára budúceho roka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.