Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Moldava pohár nepodceňuje, chce byť vo finále

Sportnet|Publikované 1. okt 2008 o 00:00

V treťom kole regionálnej časti Slovenského pohára vo futbale sa dnes popoludní predstaví pätica treťoligistov a trojica celkov zo štvrtej ligy. Žreb

dal dohromady jednu dvojicu podtatranských štvrtoligistov, zaujímavý duel sa črtá vo Svidníku, kde sa predstaví aktuálny líder IV. ligy skupiny sever Snina.

KOŠICE. Ďalšie dve dvojice sú zložene z kvarteta treťoligistov. Dvojica košických celkov Lokomotíva aj Barca sa predstavia v domácom prostredí. Železničiari privítajú Sp. Podhradie a Barca hostí Moldavu.

Stretnú sa dvakrát po sebe

V priebehu niekoľkých dní Moldava pricestuje do Barce, lebo dnes jej hráčov čaká pohárový duel a v nedeľu boj a treťoligové body. Líder súťaže má solídnu fazónu čo potvrdil aj v ostatnom kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže v súboji s košickou Lokomotívou. Zverenci trénera Gejzu Farkaša neprehrali desať stretnutí v rade vrátane dvoch pohárových. Aj preto sú pred dnešným súbojom jasným favoritom. Na druhej strane Barca sa v posledných troch kolách trápi, prehrala ich čo nepridalo na pohode mužstva. "Trápia nás zranenia aj choroby a niekoľko hráčov nás chýbalo z rôznych dôvodov. Pohár má predsa len inú príchuť a verím, že nastúpime v optimálnej zostave. Otázny je štart Markoviča, ktorý sa zranil vo Vysokých Tatrách, na druhej strane by mohol nastúpiť Valkučák. Máme zdatného súpera, ktorému isto neukážeme všetky tromfy, lebo v nedeľu sa opäť stretneme," hovorí predseda klubu a tréner v jednej osobe Imrich Balogh. V pozmenenej zostave by mala nastúpiť aj Moldava, ktorá má dostatočne široký káder. V nedeľu v jej drese nastúpil Hritz a rovnako aj Grogba, bratranec oveľa známejšie hráča svetového formátu z londýnskej Chelsea. "Víťazná zostava sa nezvykne meniť, ale v pohári chcem dať príležitosť ďalším hráčom, ktorí doteraz odohrali menej minút. Máme dostatočne kvalitné mužstvo, pre ktoré by nemal byť problém vyhrávať v akomkoľvek zložení. Zmeny by mali nastať v stredovej a útočnej formácii," prezradil G. Farkaš. Moldavčania by radi dosiahli v tejto sezóne double, preto nič iné ako víťazstvo neberú. Dnešný program o 15.00 h: Svidník Snina, Kežmarok Ľubica, Lok. Košice Sp. Podhradie, Barca Moldava.

Súvisiace články