Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

MÔJ NÁZOR

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 00:00

Zrušte Pašek Gelnica, pán Papcun, už stačilo!V najvyššej oblastnej súťaži som už toho zažil za pomerne krátku dobu dosť. Menšie, či väčšie škandály

Zrušte Pašek Gelnica, pán Papcun, už stačilo!

V najvyššej oblastnej súťaži som už toho zažil za pomerne krátku dobu dosť. Menšie, či väčšie škandály už sú minulosťou.

To, čo sa však stalo včera dopoludnia v Tepličke nemá s futbalom nič spoločné. S predčasne skončeným stretnutím z dôvodu poklesu počtu hráčov pod sedem som sa stretával hlavne v mládežníckych súťažiach. Keď včera vybehli futbalisti Pašeku Gelnica na druhý polčas ôsmi, to nechápal nikto. Nasledovali dva herecké výkony (dvaja akože zranení hráči) a rozhodca V. Kunzo, či chcel alebo nie, musel zápas predčasne ukončiť. Všetci si kládli jedinú otázku - Prečo?

Veď Pašek nehral v prvom polčase až tak zle. Inkasoval v prvej časti hry štyri góly, ale to nie je predsa dôvod tak hanebne skončiť stretnutie. Alebo hostia pocítili krivdu pri treťom góle, keď hlavný rozhodca Vladimír Kunzo mohol posúdiť vzájomný stret brankára Tomaška s útočníkom hostí aj inak. Na druhej strane, celý sporný moment sa odohral vo vnútri šestnástky a tak mal nasledovať pokutový kop a aspoň napomenutie hráča. Hlavný rozhodca bol však k hosťom až veľmi zhovievavý, keď faul vytiahol presne na hranicu šestnástky. Že Pašek z nariadeného priameho kopu inkasoval tretí gól je tiež diskutabilné. Z pohľadu trénerskeho, keby hráči stáli v múre na špičkách, pri rozohraní vyskočili (dokonca jeden sa uhol lopte, ktorá išla cez neho), gól by nemuseli inkasovať. Rozhodcovská trojica svojimi verdiktami vôbec neovplyvnila ani hru, ani výsledok.

Opakujem ešte raz, Pašek Gelnica nehral prvých 45 minút tak zle, aby po prestávke bol nútený urobiť takú šaškáreň.

Okolo futbalového klubu Pašek Gelnica sa už toho narozprávalo dosť, po včerajšej hanbe, ktorú si urobili v Tepličke už len jedno konštatovanie - stačilo, zrušte Pašek Gelnica!

Pán Papcun, ste dĺžni fanúšikom futbalu na Spiši jedno veľké ospravedlnenie.

Hráčom sa len čudujem, že pristúpili na takúto špinavosť. Chlapi (z Pašeku), ak máte v sebe kúštik citu a svedomia, po nedeľňajšou stretnutí si vyčistite svoje kopačky a zaveste na klinec, resp. zahoďte do kontajnera. Oslovujem vás chlapi, lebo prívlastku FUTBALISTA nie ste hodní!

Súvisiace články