Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Môj návrat mal zmysel, tvrdí spokojná Hingisová

SITA|Publikované 6. jún 2006 o 17:49

PARÍŽ 6. júna (SITA, AFP) - Už šesť mesiacov trvá návrat Švajčiarky Martiny Hingisovej do profitenisu a zatiaľ sa jej darí nad očakávanie. Bývalá svetová jednotka jednoznačne tvrdí, že jej comeback mal ...

PARÍŽ 6. júna (SITA, AFP) - Už šesť mesiacov trvá návrat Švajčiarky Martiny Hingisovej do profitenisu a zatiaľ sa jej darí nad očakávanie. Bývalá svetová jednotka jednoznačne tvrdí, že jej comeback mal zmysel a to aj napriek aktuálnej prehre vo štvrťfinále dvojhry na Roland Garros v Paríži s Belgičankou Kim Clijstersovou. "Myslím si, že sa mi to všetko oplatilo. Na kurte zažívam perfektné pocity, opäť sa bavím tenisom," nechala sa počuť Hingisová. Tenistka, ktorá má v Košiciach otca a na Morave babičku, začínala začiatkom roka takmer úplne od nuly na 349. mieste rebríčka WTA Tour a s voľnými kartami na turnajoch. Dnes je v rebríčku WTA na 15. mieste a po Roland Garros bude atakovať prvú desiatku. Na konte má jeden víťazný turnaj v Ríme, finálovú účasť v Tokiu a grandslamové štvrťfinále z Melbourne a Paríža. "Mám za sebou niekoľko skvelých zápasov aj víťazstiev. Bola som hore aj dolu, ale to je v tenise bežná vec," poznamenala víťazka 41 turnajov, z toho piatich grandslamových.

Hingisovej najbližšou výzvou je sezóna na tráve. Uspieť chce najmä vo Wimbledone, ktorý vyhrala pred 9 rokmi ako 16-ročná. "Je to už hodná chvíľa, čo som naposledy stála na trávnatom kurte. Je to však taký špecifický povrch, že je to prakticky rovnaké pre všetky hráčky. Nepoznám takú, ktorá by systematicky trénovala tenis na tráve," dodala sympatická Švajčiarka.


Súvisiace články