Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Mogiľnyj podpísal na štyri roky Torontu za 22 mil. dolárov

TASR|4. júl 2001 o 11:41

Toronto 4. júla (TASR)- Ruský útočník finalistu tohtoročného Stanleyho pohára New Jersey Devils Alexander Mogiľnyj podpísal v utorok ...

Toronto 4. júla (TASR)- Ruský útočník finalistu tohtoročného Stanleyho pohára New Jersey Devils Alexander Mogiľnyj podpísal v utorok štvorročný kontrakt na 22 mil. dolárov s kanadským klubom NHL Torontom Maple Leafs. Ruský kanonier pri podpise vyhlásil, že ponuka javorových listov bola oveľa lukratívnejšia ako návrh vedenia "diablov".

Rozhovory agenta Alexandra Mogiľného Mika Barnetta s vedením New Jersey nevyústili do žiadnej oficiálnej ponuky a viedli sa iba v rovine diskusií. "Vedel som, že nebude ľahké zostať v New Jersey. Dobre viem, ako Lou vyjednáva kontrakty," povedal najlepšie platený hráč Devils v minulej sezóne s 5,2 mil. dolárov o generálnom manažérovi Lou Lamoriellovi. "Bolo to ťažké akceptovať, lebo som chcel zostať v tíme. No prihliadol som na výborné podmienky, ktoré mi ponúkli a to som nemohol odmietnuť," povedal 32-ročný veterán NHL pôsobiaci v lige už 12 sezón. V minulom ročníku strelil 43 gólov, čo mu vynieslo celkovú šiestu priečku v NHL. V sezóne 1992-93 sa mu podarilo v drese Buffala dosiahnuť 76 presných zásahov. "Je jedným z najtalentovanejších hráčov, ktorých som mal tú česť trénovať," povedal tréner Toronta Pat Quinn, ktorý Mogiľného trénoval vo Vancouveri v rokoch 1995-96.

Súvisiace články