Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Modro-bieli si včera dávali pozor, aby sa neopakoval scenár stretnutia so Žilinou

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

Košice - Vo včerajšom hokejovom stretnutí Košice - Liptovský Mikuláš, v ktorom domáci obranca Slavomír Vorobel nastúpil na svoj jubilejný tristý

ligový zápas, sa zrodilo zaslúžené víťazstvo východniarov 3:0.

Košičania mali zápas pod kontrolou a hrali toľko, koľko potrebovali. "Nechceli sme, aby sa zopakoval zápas so Žilinou, v ktorom sme po prvej tretine prehrávali 0:2. Dávali sme si pozor, aby sa nám neprihodilo niečo podobné, bolo by totiž veľmi namáhavé to znovu otáčať. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, aby sme nedostali nejaký blbý gól," skonštatoval bezprostredne po stretnutí útočník Košíc Gabriel Kövér. Modro-bieli vspkmínanom utorkovom dueli proti Žiline čakali na gól viac ako pololovicu zápasu, včera trvalo tiež takmer dvadsať minút, kým otvorili skóre. "Je to aj tým, že mužstvá ako Žilina, Martin, či Liptovský Mikuláš vedia korčuľovať a dobre brániť. Na začiatku extraligy ešte majú dosť síl, takže nie je ľahké sa cez nich presadzovať. Sme radi, že sme nakoniec neinkasovali ani jeden gól a pomohli sme Šimonovičovi udržať si čisté konto."

Východniari rozhodli o víťazstve v presilovkách,v ktorých strelili všetky tri góly. "Fakt nám to v početnej výhode vyšlo. Dúfam, že to bude takto aj naďalej." Domáci mohli nastrieľať aj viac gólov, ak by mali presnejšiu mušku. Kedy sa košickí diváci dočkajú v domácom prostredí aj výraznejšieho víťazstva s viacerými strelenými gólmi? "Ťažko povedať. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, aj mužstvá zo stredu tabuľky vedia držať krok s papierovo silnejšími celkami."

Tretí útok v zložení Kövér - Kmiť - Kováč opäť potvrdil, že ho úvod sezóny zastihol v solídnej forme, včera sa postaral o dva góly. Presadli sa Kmiť i Kováč, strelecky naprázdno vyšiel iba Kövér. "Kombinácia nám vychádza, aj minulý rok nám to celkom išlo. Verím, že to takto pôjde aj naďalej." Kým Kövérovi spoluhráči z útoku majú na svojom konte zatiaľ v tejto sezóne po štyri góly, pravému krídelníkovi šťastie akosi nepraje, vsietil doposiaľ iba jediný v Spišskej Novej Vsi. "Pri zakončení sa trápim, strelecky mi to nejde. Aj dnes (včera - pozn.aut.) som mohol nejaký gól dať. Najdôležitejšie však je, že sa vyhráva a naša päťka je produktívna."

Aj po šiestich extraligových kolách platí, že Košičania nestratili zatiaľ ani bod a svoj náskok na čele tabuľky zvýšili už na päť bodov. Táto úspešná séria na začiatku súťaže sa prenáša i do nálady v kolektíve. "Určite. Po každom zápase však už myslíme na ďalší. V utorok hráme Skalici, kde to bude vľmi ťažké, veď Záhoráci naposledy zdolali Zvolen," dodal G. Kövér.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.