Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Modrí Draci sú už len krok od titulu

Priniesol mečbal. Gól Juraja Sakáča (v bielom) v sobotu rozhodol. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. jún 2014 o 22:00

Vodní pólisti ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto majú na dosah extraligový titul.

Vo finálovej sérii vedú 3:2 na zápasy a rozhodnúť môžu už v stredu v domácom bazéne.

BRATISLAVA. Hráči ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto najprv v piatok tesne podľahli Slávii UK Bratislava v jej bazéne 11:12, ale o deň neskôr triumfovali 9:8 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2.

Zverenci trénerky Cinzie Ragusovej majú šancu získať majstrovský titul už túto v stredu pred vlastnými fanúšikmi.

V piatok si domáci v polovici stretnutia vybudovali dvojgólový náskok (6:4), ale postupne prevzali taktovku hostujúci hráči a otočili stav stretnutia na 6:7.

Domáci ale do konca štvrtiny už vyhrávali v pomere 11:7. V poslednej štvrtine sa hosťom podarilo vyrovnať na 11:11, ale v záverečnej presilovej hre domáci Brezina strhol víťazstvo na stranu domácich.

V sobotu boli na tom po polovici stretnutia opäť lepšie Bratislavčania, keď viedli o dva góly. V tretej štvrtine však Draci vyrovnali a dráma vyvrcholila v záverečnom dejstve.

V ňom padol za nerozhodného stavu len jediný gól a dosiahli ho hostia. Autorom presného zásahu a košickým hrdinom sa stal skúsený Juraj Sakáč.

Finálové výsledky: Piatok: Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 12:11 (3:2, 3:2, 5:3, 1:4) - stav série: 2:2. Góly: Gyurcsi 3, T. Bielik a Brezina po 2, Kratochvíl, V. Hruška, Nedbal, Vaňo a Plvan po 1 - Zaťovič 4, A. Nagy a M. Molnár po 2, Palaščák, S. Nagy, Košík po 1.

Sobota: Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 8:9 (1:1, 4:2, 3:5, 0:1:) - stav série: 2:3. Góly: T. Bielik 2, Nedbal, Kratochvíl, Gyurcsi, Lisák, V. Hruška, Brezina po 1 - Molnár 4, Šurim a Nižný po 2, Sakáč, 400 divákov.

Konečné extraligové tretie miesto obsadili hráči KVP Nováky, ktorí v piatok vyhrali nad ČH Hornets Košice 19:7 a v sérii zvíťazili 4:0. O 3. miesto: KVP Nováky - ČH Hornets Košice 19:7 (3:1, 4:2, 6:3, 6:1) - konečný výsledok série: 4:0. Najviac gólov: Stehlík 4 - Grutka 3.