Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Modra dnes s „dvadsiatkou“, zajtra s Tatranom

Sportnet|Publikované 19. dec 2013 o 23:00

Dnes sa v prešovskej Tatran handball arene stretnú tabuľkoví susedia.

PREŠOV. Dnes od 18. hod. sa v prešovskej Tatran handball arene stretnú tabuľkoví susedia.

Výber SR 20, zostavený z prešovských juniorov, figuruje v aktuálnej tabuľke hádzanárskej extraligy so ziskom siedmich bodov na deviatom mieste. Modra na ôsmom má o bod viac.

Súboj tabuľkových susedov

Týmto pohľadom má dnešný zápas 16. kola slovenskej extraligy SR 20 – Slovan Modra príťažlivý náboj.

Slovenská „dvadsiatka“ si v domácom prostredí trúfa. Nie tak dávno uhrala v THA remízu s Novými Zámkami.

„Extraligu hráme prvú sezónu. V prvom rade teda títo mladíci zbierajú v seniorskej súťaži ďalšie skúsenosti. Postupne si ich však dokážu pretaviť do úspešných herných úsekov, aj bodovať. Na začiatku sezóny to boli iba záblesky. Momentálne ale na ihrisku dokážu držať krok aj dlhší čas. Ako naostatok v domácom prostredí s Hlohovcom. Je nám však jasné, že momentálne na súperov z najvyšších poschodí extraligovej tabuľky ešte nemáme. Na iných si ale trúfame,“ dal na známosť pred dnešným stretnutím s Modrou jeden z trénerov SR 20 Stanislav Kolpak.

„Donedávna viacerých našich chlapcov prenasledovali zranenia a choroby. Dnes nemôžeme s kolegom M. Gernátom rátať s kvartetom reprezentantov. Napriek tomu v súboji tabuľkových susedov sa pokúsime získať ďalšie extraligové body.“

Zajtra je favorit jasný

Iný náboj dozaista bude mať zajtrajšie stretnutie šestnásteho extraligového kola Tatran Prešov – Slovan Modra (18. hod.).

Tatran je aj napriek absencii viacerých zranených hráčov jasným favoritom. Tréner Prešovčanov Peter Hatalčík ale aj pred takýmito „jasnými“ zápasmi opakuje.

„Na každý zápas sa hráči musia pripraviť rovnako zodpovedne. Každý zápas musia odbehať, poctivo odpracovať. Platí to i o zajtrajšom zápase s Modrou. Ani tohto súpera neradno podceniť, hoci postavenie v aktuálnej extraligovej tabuľke je veľavravné. Pred nami je teda posledný zápas v tomto kalendárnom roku. Ešte je otázne, v akom zložení proti Modre nastúpime. Máme dlhodobých maródov, i nie celkom doliečených hráčov. Zápasový program končí a následná  'vianočná' desaťdňová prestávka nám príde určite vhod. Mnohí si potrebujú doliečiť všakovaké boľačky. Taktiež si však aj trochu psychicky oddýchnuť od hádzanej. To ale neznamená, že doma budú hráči iba vylihovať. Každý dostane konkrétne úlohy na rôzne pohybové aktivity. Veď na druhý rok nás čaká poriadny kolotoč zápasov v štyroch súťažiach.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.