Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Má len 21. Štvornásobná majsterka sveta z Ruska sa pokúsila o samovraždu

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 6. feb 2020 o 12:44

Dopláca sa na prísnu kvótu.

MOSKVA. Štvornásobná majsterka sveta a trojnásobná európska šampiónka v modernej gymnastike Alexandra Soldatovová prežila pokus o samovraždu.

Dvadsaťjedenročnú ruskú športovkyňu hospitalizovali so zraneniami, ktoré si podľa ruských médií spôsobila rezmi na rukách.

Jej stav je stabilizovaný

Podľa portálu championat.com jej diagnostikovali bulímiu. "Dňa 5. februára priviezli A. Soldatovovú do nemocnice so zraneniami v dôsledku pokusu o samovraždu. V súčasnosti nie sú o pacientke známe žiadne správy," uviedol portál s odvolaním na moskovskú tlačovú agentúru.

Podľa informácii lekárov je jej stav stabilizovaný. Soldatovová sa však okrem zranení lieči aj z psychosomatických porúch. Agentúra RIA Novosti citovala Soldatovovej trénerku Annu Šumilovovú-Djačenková:

"Saša mi telefonovala včera ráno z nemocnice, povedala, že jej robia vyšetrenia, a aby som nebála. Z toho čo sa stalo som v šoku, rovnako ako všetci ostatní."

Doplácala na éru sestier Averinových

Soldatovová patrí už niekoľko rokov k svetovej špičke modernej gymnastiky.

Doplácala na éru fenomenálnych sestier Averinových, ako vekové vrstovníčky Dina a Arina získali spolu 22 zlatých medailí z MS a ME v individuálnych súťažiach.

Ich "privatizáciu" najvýznamnejších titulov od roku 2017 narušila práve Soldatovová v roku 2018, keď sa jej podarilo dobyť na MS zlato za cvičenie so stuhou.

Ostatné trofeje získala v tímovej súťaži, v sólach má aj ďalších osem medailí, ale v mnohých finálových prevedeniach ani nemohla nastúpiť pre národnú kvótu dvoch pretekárok.

Vlani v máji ešte úspešne reprezentovala na ME, ale v septembri už na MS neštartovala.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.