Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Moderná gymnastika: V spoločných skladbách zlato pre Rusky

SITA|28. aug 2004 o 17:41

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Zlaté medaily v súťaži v spoločných skladbách v modernej gymnastike na olympijských hrách v Aténach získali favorizované reprezentantky Ruska. Striebro putuje do Talianska, ...

ATÉNY 28. augusta (SITA) - Zlaté medaily v súťaži v spoločných skladbách v modernej gymnastike na olympijských hrách v Aténach získali favorizované reprezentantky Ruska. Striebro putuje do Talianska, tretie skončili Bulharky. Všetky tri družstvá boli na stupňoch víťazov aj na posledných MS, iba poradie na druhom a treťom mieste bolo opačné.

Rusky vykročili za obhajobou titulu zo Sydney už výborným predvedením prvej skladby na hudbu z filmu Matrix v čierno-strieborných úboroch s piatimi červenými stuhami, za ktorú získali najvyššiu známku 25,300 bodu. V zostave s tromi obručami a dvoma loptami na hudbu z ďalšieho akčného hollywoodskeho filmu "Kill Bill" dostalo ruské družstvo ešte vyššie hodnotenie (25,800) a s presvedčivým náskokom sa radovalo z titulu ešte skôr, ako predviedli svoje zostavy ich najväčšie súperky. Hoci Talianky si svojou druhou skladbou hneď v úvode druhej rotácie získali publikum, ktoré nadšene skandovalo "Italia, Italia", ich strata na Rusky už bola privysoká. Družstvo Bulharska zasa svojím "Bolerom" odrazilo v druhej rotácii útok Bieloruska v súboji o bronz.

Výsledky finále súťaže v spoločných skladbách: 1. Rusko (Oľga Gladská, Tatiana Kubakovová, Natalia Lavrovová, Jelena Murzinová, Jelena Posevinová) 51,100 b, 2. Taliansko 49,450, 3. Bulharsko 48,600, 4. Bielorusko 48,000, 5. Grécko 46,525, 6. Čína 46,500, 7. Španielsko 45,350, 8. Brazília 44,400.