Ukončilo mu tvrdé KO kariéru? Legenda ťažkej váhy prehrala siedmykrát v rade

Silva ostal po knokaute v bezvedomí.
Silva ostal po knokaute v bezvedomí. (Zdroj: Twitter)
Dávid Lukáč|1. júl 2022 o 17:15

Dlhá séria prehier pokračuje.

MOSKVA. Bojovník, ktorý kedysi v kolotoči MMA vzbudzoval rešpekt a patril medzi najlepšie ťažké váhy, opäť tvrdo narazil.

Legendárny Brazílčan Antonio "Bigfoot" Silva (19-14-1) nestačil na moskovskom turnaji MMA Series 53 na domáceho Olega Popova (15-1), ktorému podľahol knokautom na začiatku druhého kola.

Niekdajší vyzývateľ o titul v ťažkej váhe UFC si nabehol na Popovovú ľavačku, ktorá ho okamžite poslala tvrdo k zemi.

42-ročný Silva prehral v profesionálnom MMA knokautom už dvanásťkrát. Toto bola jeho siedma prehra v rade a desiata z posledných dvanástich zápasov.

Aby toho nebolo málo, brazílsky bojovník má z posledných rokov na konte aj knokautové prehry v kickboxe a v boxerskom zápase bez rukavíc (Bare Knuckle).

Silva pritom v minulosti patril medzi elitu ťažkej váhy. Porazil Fedora Emelianenka a Alistaira Overeema a v roku 2013 bojoval o titul UFC s Cainom Velasquezom.

Od prehry s Velasquezom to s ním išlo dole vodou, keď dokázal vyhrať len raz. Pred siedmimi rokmi zdolal Sou Paleleia, čo je zatiaľ jeho posledné zaznamenané víťazstvo.

Naskytá sa tak otázka, či v kariére bude pokračovať alebo zavesí rukavice definitívne na klinec?

Dávid Lukáč
Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.
Nachádzate sa tu: