Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Mlynarovič: Nepatríme na dno tabuľky

Mlynarovič otváral skóre. Radosť kamzíkov po vedúcom góle. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 23. nov 2016 o 12:12

Hokejisti Popradu sú odhodlaní ísť výkonom aj tabuľkovo vyššie.

POPRAD. Po utorkovom domácom víťazstve nad HK Orange 20 (5:2) sú popradskí hokejisti stále na poslednom mieste, no stratu na predposledné Nové Zámky skresali na jediný bod. Práve s nováčikom súťaže si zmerajú sily v piatok na domácom ľade.

Základ triumfu nad slovenskými mladíkmi položili kamzíci v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0. Výrazne im k tomu dopomohol súper, ktorý im ponúkol početnú výhodu o dvoch hráčov, ktorú domáci využili.

„Mladíci nemajú v týchto zápasoch čo stratiť a môžu vždy len prekvapiť. Pomohla nám presilovka, v ktorej sme otvorili skóre. Po druhom presnom zásahu sme sa upokojili. Potom sme ale začali robiť hlúpe fauly, čím sme súpera vrátili do hry,“ uviedol autor prvého gólu stretnutia, útočník HK Poprad Samuel Mlynarovič.

Po zranení sa pomaly rozbieha

Pri neúčasti útočníkov Krotáka a B. Rapáča kvôli chorobe zaradili Mlynaroviča tréneri k Semorádovi a navrátilcovi v popradskom drese Hvilovi. Ich spolupráca fungovala, na ľade akoby hrali i naslepo.

„Od začiatku sezóny to pre mňa po tom zranení nebolo jednoduché fyzicky ani psychicky. Od zápasu k zápasu sa mi hrá lepšie. Prišiel Lukáš, dali sme v posledných zápasoch nejaké góly, celkom sa nám darí. Verím, že to bude len lepšie, že pomôžeme mužstvu, aby sme šli hore. Chceme byť v pokojných vodách, lebo na dno tabuľky toto mužstvo určite nepatrí,“ zdôraznil Mlynarovič.

Z pomyselného dna sa môžu Podtatranci odpútať už v najbližšom piatkovom dueli, v ktorom privítajú na svojom ľade Nové Zámky.

„Škoda straty dvoch bodov v Liptove, kde sme boli lepší. Pozeráme sa ale dopredu. Čaká nás ťažký zápas s Novými Zámkami, ktoré tiež hrajú o všetko,“ dodal Mlynarovič.

Václav získava seniorské skúsenosti

V drese slovenskej dvadsiatky sa predstavil na domácom ľade odchovanec popradského hokeja Rastislav Václav.

„Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi zle, lebo sme rýchlo inkasovali z presilovky päť na tri a následne aj druhý gól. V druhej tretine sme sa skoncentrovali a podali lepší výkon. Bolo to pre mňa dosť zvláštne sedieť v hosťujúcej kabíne. Keďže som vekom ešte junior, je to pre mňa hlavne o získavaní skúseností v seniorskom hokeji,“ povedal talentovaný popradský útočník momentálne pôsobiaci v drese HK Orange 20.

Súvisiace články