Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Mladým hokejistom sa nalepila na hokejky smola

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Rožňava/Revúca - V 5. kole II. ligy starších žiakov sa predstavili mladí Rožňavčania i Revúčania na svojich štadiónoch. Družstvo HKM 98-mládeže malo

pôvodne cestovať na ľad Žiaru nad Hronom, ale pohronský klub požiadal o výmenu kvôli technickým problémom tamojšieho "zimáku". Celok MHK Magnezit si zmeral sily s rovesníkmi z Turčianskych Teplíc. Obaja gemerskí zástupcovia odohrali veľmi dobré zápasy, ale zhodne mali na hokejkách viac smoly ako ich súperi.

REVÚCA - TURČ. TEPLICE 4:5 (1:0,1:3,2:2)

Góly: Šmiro 2, Antalík, Maximov resp. Kováč, Ursíny, Kurhajec, Faltičko, Burzík. Rozhodovali: Mikolaj a Tóth.

V obojstranne vyrovnanom stretnutí boli favoritom hostia, ale domáci chlapci boli družstvu z Turca kvalitným protivníkom. Po prvej tretine mladí magnezitári viedli, ale v prostrednej časti hry doplatili na chyby v obrannej fáze. Hráči Martina hosťujúci v drese T. Teplíc tieto nedostatky v defenzíve nekompromisne trestali a to aj napriek vynikajúcemu výkonu Ľ. Simana v revúckej bráne. Domácim žiakom sa podarilo skóre v priebehu poslednej tretiny vyrovnať a hostia získali víťazstvo až v samom závere, keď po trme-vrme pretlačili puk za Simanov chrbát. "Je to pre nás naozaj nešťastná prehra. Boli sme súperovi prinajmenej vyrovnaným protivníkom a vyvrcholením smoly bol posledný gól. A sme pri tom povestnom 'keby'. Keby chlapci hrali aj v predchádzajúcich dueloch neboli by bez bodu poslední," skonštatoval šéf revúckeho hokejového klubu Vladimír Andraščík.

ŽIAR N./HRONOM - ROŽŇAVA 5:3 (2:1,1:0, 2:2)

Hralo sa v Rožňave. Góly: Uličný 2, Strohner, Košťa, Hrášek resp. Oceľ, Šafár, Kolář. Rozhodovali: Slavkovský a Smorada.

Mládežníci nedokázali využiť výhodu domáceho ľadu. Hokejisti z Pohronia otvorili skóre už v 12. sekunde. Gól z prvého útoku ich povzbudil, ale v ďalšom priebehu už bola hra vyrovnaná a Oceľ upravil na 1:1. Potom sa dokázali presadiť dvakrát hostia. V tretej tretine Rožňavčania dvojgólový náskok presnými strelami Šafára a Kolářa zmazali, ale v 50. minúte sa súper znova dostal do tesného vedenia. Mládežníci v snahe vyrovnať neboli úspešní. Nepomohla ani záverečná power play, keď tréneri stiahli na striedačku dobre chytajúceho Takáča. Naopak, 8 sekúnd pred koncom dali hráči Žiaru za dobrým zápasom definitívnu bodku. "Stretnutie bolo vyrovnané. Škoda, nešťastného gólu hneď na začiatku, ktorý udal vývoj. Museli náskok súpera neustále doťahovať. Vyrovnali sme na 3:3, ale po štvrtom góle už chlapci nevedeli nájsť recept. Chyba bola trochu aj v tom, že každý chcel dať v závere gól a z našich hokejok sa vytratila kombinačná hra," povedal vedúci mužstva Rožňavy Cyril Motyka.

Zostávajúce výsledky 5. kola II. ligy starších žiakov: Lučenec - Ružomberok 7:2, Brezno - Rim. Sobota 2:5