Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mladý sršeň Mitruk sa ukázal troma gólmi

Víťazný darček. Juraj Hromada oslavoval 22 rokov. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 27. okt 2014 o 23:00

Druhé kolo vodnopólovej Pharma Group extaligy prinieslo počas víkendu víťazstvá oboch košických tímov.

Druhé kolo vodnopólovej Pharma Group extaligy prinieslo počas uplynulého víkendu zaslúžené a očakávané víťazstvá oboch košických tímov.

KOŠICE. ČH Honets nedali KPŠ Nereus Žilina žiadnu šancu a deklasovali svojho súpera 16:5, aj keď po dvoch štvrtinách bol rozdiel len dvojgólový 5:3, pričom prvý gól padol z ruky Krabáša až vo 4. minúte.

V ďalšom priebehu však sršni diktovali tempo hry a zaslúžene získali prvé body v sezóne. Za hviezdu duelu môžeme pokojne označiť Adama Mitruka, ktorý dal v zápase tri góly.

„Tento zápas mi vyšiel. Som rád, že som dostal šancu a bol som nominovaný, hralo sa mi naozaj dobre,“ povedal len 15-ročný mladík a dodal: „Chcel som si schuti zahrať, bol som pripravený a sústredený. Od Žiliny bol celý náš tím očividne lepší a víťazstvo mohlo byť aj vyššie.“

Svoje 22. narodeniny oslávil v priebehu týždňa Juraj Hromada. Splnilo sa mu jeho prianie poraziť tohto súpera: „Prial som si, aby sme zvládli zápas so Žilinou, to bolo moje želanie k narodeninám. Podarilo sa, viac mi netreba,“ smeje sa Juraj.

Prvý domáci zápas sezóny však nedohral, pretože sa v ňom vyfauloval. Už v piatok sa v 3. kole extraligy ČH Hornets predstaví v bazéne Topoľčian.

Všetci dostali šancu

Nezaháľali ani ŠKP Modrí Draci, ktorí svojho súpera z Topoľčian vôbec nešetrili a súkali mu jeden gól za druhým, až sa konečné skóre zastavilo na 18:4.

Jedna z opôr Drakov a hráč poverený tréningovým procesom mužstva Karol Bačo ml. uviedol: „V zápase dostali príležitosť všetci hráči a gólovo sa dokázali presadiť aj juniori. Mužstvu chýbali pre zranenie Grutka, Košík, Kašper. Išlo nám predovšetkým o to, aby nikto z hráčov nedostal trest alebo vylúčenie, pre ktoré by chýbal na nasledujúci zápas v Bratislave, a aby nedošlo k ďalším zraneniam. Našou jednoznačnou povinnosťou bolo zdolať súpera a teší ma, že sa dokázali presadiť aj mladí chlapci, aj keď družstvo Topoľčian má tiež mladších hráčov.“

Teraz sa už pozornosť Modrých Drakov presúva na sobotu, keď si budú chcieť v šlágri v bratislavskom bazéne zamaškrtiť.

„Celý tento týždeň bude prebiehať v znamení prípravy na zápas proti Slávii UK, žiaľ, pravdepodobne nebude k dispozícii kvôli zraneniu Kašper. Určite pôjdeme do Bratislavy so snahou vyhrať, aj keď to bude veľmi ťažké a predsa v domácom bazéne bude Slávia UK miernym favoritom. Navyše cestujeme až v deň zápasu a dlhá cesta taktiež zohrá svoje. Určite máme ešte čo zlepšovať, stále to nie je optimum, čo by som chcel, aby sme hrali. “

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.