Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Mladý Španiel ťahá sériu 60 víťazstiev

Sportnet|12. jún 2006 o 00:00

Federer bol vo včerajšom finálovom zápase dvojhry mužov na turnaji Roland Garros útočnejší, ale ako tradične proti trpezlivo hrajúcemu Nadalovi doplatil na vysoký počet nevynútených chýb (bilancia 51:28). Švajčiar začal ako z veľkej knihy a v prvom sete .

Sklamaný švajčiarsky tenista Roger Federer po pokazenej loptičke vo včerajšom finále na turnaji Roland Garros. Federer prehral s Rafaelom Nadalom 6:1, 1:6, 4:6, 6:7 (4). FOTO - REUTERS

Federer bol vo včerajšom finálovom zápase dvojhry mužov na turnaji Roland Garros útočnejší, ale ako tradične proti trpezlivo hrajúcemu Nadalovi doplatil na vysoký počet nevynútených chýb (bilancia 51:28). Švajčiar začal ako z veľkej knihy a v prvom sete takmer uštedril Španielovi kanára.

V druhom sete to však Nadal Federerovi pomerom gemov 6:1 vrátil a keď vyhral aj tretie dejstvo 6:4 a mal brejk vo štvrtom, zdalo sa, že je rozhodnuté. Federer vo štvrtom sete prehrával už 3:5, ale znížil, a potom Španiela po tretí raz brejkol a vyrovnal na 5:5. Napokon sa hral tajbrejk, v ktorom získal Nadal minibrejk na 3:2 a vzápätí ho pri svojom podaní potvrdil na 4:2 a 5:2. Federer ešte znížil na 4:5, ale v závere sa už tešil Španiel.

Nadal vyhral na parížskej antuke 14. zápas v rade a svojho švajčiarskeho súpera zdolal v tomto roku už po štvrtý raz. Predtým sa tak stalo vo finále turnajov v Dubaji, Monte Carle a Ríme. Federer prehral v roku 2006 len s Nadalom. S ostatnými súpermi dovedna má bilanciu 44:0. Španiel ťahá na antuke rekordnú sériu 60 víťazných zápasov. (sita)

Posledných desať víťazov mužskej dvojhry na Roland Garros

2006 Rafael Nadal (Šp.)
2005 Rafael Nadal (Šp.)
2004 Gaston Gaudio (Arg.)
2003 Juan Carlos Ferrero (Šp.)
2002 Albert Costa (Šp.)
2001 Gustavo Kuerten (Braz.)
2000 Gustavo Kuerten (Braz.)
1999 Andre Agassi (USA)
1998 Carlos Moya (Šp.)
1997 Gustavo Kuerten (Braz.)

Hlasy finalistov

Víťaz dvojhry mužov Rafael Nadal: "Bol to mimoriadne náročný duel po fyzickej i psychickej stránke. Roger hral v úvode zápasu oveľa lepšie, v druhom sete som mal zasa navrch ja, no a v ďalších dvoch dejstvách to bolo veľmi vyrovnané. O osude zápasu rozhodlo niekoľko loptičiek. Tento titul si cením viac ako ten vlaňajší. Niečo obhájiť je totiž oveľa ťažšie, ako niečo získať prvý raz."

Porazený Roger Federer: "Rafael postupne prebral iniciatívu a na dvorci bol lepším hráčom. Bol som blízko k vytúženému triumfu na parížskej antuke a určite ma mrzí, že mi posledný krok nevyšiel. O rok sa sem však plánujem vrátiť a pokúsim sa Rafaelovi revanšovať." (tasr)

Rafael Nadal s víťazným Pohárom mušketierov. FOTO - TASR/AFP

Súvisiace články