Mladšie žiačky ŽBK Rožňava začali odvetu víťazne

Ilustračné foto (Autor: Roman Guliš)
Peter Podolinský|Publikované 25. jan 2017 o 00:00

V regionálnej súťaži mladších žiačok sa začala odvetná časť súťaže.

ROŽŇAVA. Mladšie žiačky ŽBK Rožňava hostili na domácej palubovke basketbalistky Tydamu Košice.

Už v úvodných štvrtinách oboch zápasov ukázali, že o body prísť nechcú. Oba zápasy tak dotiahli do víťazného konca. V prvom vyhrali 51:16 a v druhom 47:33.

„Po mesačnej prestávke sa hráčky priam tešili na odvetné stretnutia. Do zápasu šli s veľkou chuťou a pevnou vôľou uhrať čo najlepší výsledok. To sa odzrkadlilo v prvom zápase, do ktorého dali všetku svoju energiu. Bolo vidieť ako si užívajú a podali pekný tímový výsledok. Taký rozdiel nečakala ani jedna hráčka a tá veľká spokojnosť sa potom ukázala v druhom zápase, kde už sily boli dosť vyčerpané a bojovnosť trochu pokrivkávala. Zahralo všetkých 12 hráčok, spokojnosť bola evidentná na strane hráčok, všetkých povzbudzujúcich prítomných rodičov. Spokojná som bola aj ja a priala by som si, aby takúto bojovnosť a chuť hrať predvádzali hráčky v v každom nasledujúcom zápase,“ povedala Mária Buzinkayová, trénerka mladších žiačok ŽBK Rožňava.

Štatistika

Rožňava – Tydam Košice 51:16 (21:8, 30:10, 41:14) body za Rožňavu Anderová 19, Pavlovská 13, Fazekašová, Košťálová, N. Schmidt a Molčíková po 4, Veresová 3.

Rožňava – Tydam Košice 47:33 (23:4, 31:13, 41:17) body za Rožňavu Veresová 12, Pavlovská 9, Molčíková 8, Anderová 6, Turicová 5, Mišendová 3, Fazekašová a Košťálová 2.