Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Mladšie dorastenky po jeseni druhé

Sportnet|Publikované 20. dec 2005 o 23:00

Michalovce - Uplynulý víkend skončila jesenná časť prvej hádzanárskej ligy v dievčenských dorasteneckých kategóriách. Z michalovských zástupcov sa v

prvej polovici súťaže viac darilo mladším dorastenkám, ktoré po vydretom víťazstve nad ŠKP Štart Bratislava zimujú na striebornej priečke, kým ich starším kolegyniam patrí nepopulárne štvrté miesto.

STARŠIE:

Michalovce Inter Bratislava 26:13 (12:8) stretnutie sa predohrávalo v novembri. Góly Iuventy: Gregorčíková 7/2, Čenčariková 6, Kožuchová 5, Eštočáková 4, Kažmerová 3, Štefanová 1.

Ďalšie výsledky: Modranka - B. Bystrica 43:39, Nesvady - Imeľ Partizánske 19:38, Trenčín - Šaľa 37:28.

MLADŠIE:

Michalovce ŠKP Štart Bratislava 26:25 (12:17)

Góly Iuventy: Mitrová 7, Eštočáková 6, Wollingerová 4/1, Kvetková 3,

Hricišonová 3, Bačíková 2, V. Frontová 1.

Kým večerný interligový súboj ženských celkov rovnakých súperov bol jasnou záležitosťou Iuventy, popoludňajšia predohrávka mladších dorasteniek sa niesla v znamení dramatickosti a nečakaných zvratov vo vývoji skóre. Domáce začali priam katastrofálne, prvýkrát sa vedenia ujali až v 43. minúte (19:18) a druhýkrát minútu pred koncom, keď Wollingerová upravila na konečných 26:25. O dramatickosti priebehu stretnutia svedčí aj samotný vývoj skóre: 0:4 - 1:6 - 2:9 - 6:11 - 9:11 - 9:14 - 11:17 - 13:18 - 19:18 - 19:23 - 22:23 - 22:25 - 26:25.

Ďalšie výsledky:

Modranka - B. Bystrica 27:40, Cádrova Bratislava - Partizánske 16:18, Trenčín - Šaľa 36:21.

8. Šaľa14 1 0 13 233:374 2

Súťaže pokračujú po takmer dvojmesačnej prestávke 15. kolom 11.2.2006. Nádeje Iuventy privítajú v domácom prostredí v obidvoch kategóriách Šaľu.