Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Mladší žiaci bilancovali úspešnú jeseň, odmenou pre trénera bol vyhadzov

Sportnet|Publikované 13. dec 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Mladších žiakov FK Spišská Nová Ves B viedol v II. lige skupina Juh bývalý kvalitný hráč tohto klubu Mário Suchý. "Mužstvo

Spišská Nová Ves - Mladších žiakov FK Spišská Nová Ves B viedol v II. lige skupina Juh bývalý kvalitný hráč tohto klubu Mário Suchý.

"Mužstvo trénujem od júla, kedy sme začali s kvalitnou prípravou s počtom 20 hráčov (ročník narodenia 1992). Zamerali sme sa na vytrvalosť, rýchlosť, obratnosť a samozrejme práca s loptou, rôzne herné činnosti jednotlivca. Bolo nám umožnené trénovať na hlavnom ihrisku za bránou, čo veľmi oceňujem. Letná príprava splnila cieľ," hodnotí tréner M. Suchý.

Mužstvo žiakov v jeseni z 11 zápasov 8 vyhralo, 1 remizovalo a iba dvakrát prehrali. Získali 25 bodov a celkovo sa umiestnili na výbornom 4. mieste.

"Niektoré mužstvá v súťaži nedosahujú druholigové kritéria, nastrieľali sme napríklad Gelnici 13 gólov, Žakarovciam jedenásť a Lokomotíve Košice osem. Kvalitné zápasy sme odohrali vonku s 1. FC Košice B a Čani. Trochu sklamania prišlo až v záverečnom zápase doma s Moldavou, ktorá nás predčila vo všetkých činnostiach a zaslúžene zvíťazila 6:0. Celkovom som s výkonom hráčov a prístupom k zápasom v jesennej časti spokojný" analyzuje kormidelník mladších žiakov.

Ako uvádza, mužstvo splnilo výkonnostný cieľ, trochu trénera mrzí, že nemal stabilného brankára, kde sa striedali Volčko s Černickým. V obrane dobré výkony podával Štiavnický, ktorý je prísľubom do budúcnosti. Trénera potešili aj traja najlepší strelci mužstva Gonda (20 gólov), Jozefčák (18 gólov), Štofko (12 gólov).

"Mužstvu som vštepoval útočný herný systém 4-4-2 s nabiehaním krajných stredových hráčov dopredu do voľných krídelných priestorov. Väčšinou sa nám darilo, treba však poznamenať, že v našej súťaži hráme s mužstvami, kde sú hráči o jeden rok starší. Moji zverenci zodpovedne pristupovali k zápasom a okrem posledného stretnutia doma s Moldavou herne ani výkonnostne nesklamali.

Je síce ešte čo naprávať, ale sú to mladí futbalisti, trénujú radi a chcú hrať futbal," dodal Mário Suchý.

Tréner sa chce v závere poďakovať všetkým rodičom, ktorí sú hlavnými sponzormi svojich chlapcov, že poctivo chodili na ich zápasy a ten povestný trojuholník rodičia - tréneri - hráči v jesennej časti súťaže 2003/2004 fungoval veľmi dobre.

Trochu nás prekvapila správa, že tréner Mário Suchý už na jar mladších žiakov nebude trénovať.

"Áno. Máte pravdu, po mojom zvážení a vzájomnej dohode na trénerskej rade som pôsobenie pri mladších žiakoch ako tréner ukončil. Viac k tomu nemám čo dodať," vysvetlil na záver celého hodnotenia prvej polovice súťažného ročníka 2003/2004 Mário Suchý. Nič nové v spišskonovoveskom futbale. Nebyť nevydareného zápasu s Moldavou mohol Mário Suchý atakovať v tabuľke prvé miesto. Ani takéto tabuľkové postavenie niekedy nestačí a trénera "odpálili". Nič nové v novoveskom futbale, treba urobiť cestu pre nového trénera Michalka (správa agentúry JPP). Ale za zamyslenie to stojí.

Na záver je potrebné vyzdvihnúť prácu pri mužstve starostu obce Poráč Petra Volčka, ktorý veľa času obetoval pri spolupráci s ambicióznym trénerom Máriom Suchým.

Súvisiace články