Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mladší dorastenci SP MFK si priviezli body zo Solivaru

Sportnet|Publikované 29. sep 2006 o 22:00

Rožňava - V uplynulom kole cestovali minulý víkend dorastenci SP MFK Rožňava do Solivaru. Starší dorastenci dostali v úvode dva rýchle góly, na ktoré

nedokázali adekvátne odpovedať. Naopak mladší dorast v spočiatku vyrovnanom zápase ovládol hru a zvíťazil. Žiaci sa predstavili doma a súpera zo Žakoviec s prehľadom zdolali.

Solivar - Rožňava 5:1 (3:0)

Domáci hostí zaskočili hneď v úvode, keď už v 2. min. mali výhodu penalty a v 4. min. bolo 2:0. Hostia potom začali vyrovnávať hru, ktorá sa odohrávala prevažne v strede ihriska. Domáci ich však predčili v rýchlosti a dôraze v osobných súbojoch. Na strane hostí mal šancu Urban. Do prestávky pridali domáci ešte jeden gól. V druhej polovici sa obraz hry veľmi nezmenil. Domáci svoje víťazstvo korunovali v závere zápasu dvoma gólmi. Na druhej strane zaznamenal čestný úspech rožňavských starších dorastencov M. Pollák päť minút pred koncom. Zostava: Motyka - Bodnár, Korfanta, Ištók, Sanisló, Fedorkovič, Breuer, M. Pollák, Urban, Zsilla, Ovári, striedali Fabian, Maliňák

Solivar - Rožňava 0:2 (0:1)

Mladší dorastenci nastupovali síce oslabení o dvoch hráčov základu, no tých nahradili hráči z lavičky. Mužstvo podalo zodpovedný výkon. Do vedenia sa dostali gólom Zsigu a v závere vcelku vyrovnaného polčasu ešte zahodil vyloženú šancu Chocholák. V druhom polčase hrali Rožňavčania ešte lepšie a ovládli hru. Na dobre pripravenom ihrisku poistil vedenie hostí druhým gólom znova Zsiga. Vďaka víťazstvu sú mladší dorastenci Rožňavy na druhom mieste pred Giraltovcami. Práve toto mužstvo zajtra hostia. V tomto zápase určite chceme vyhrať, poznamenal tréner L. Šalamon.

Rožňava - Žakarovce 5:0 (3:0)

Domáci starší žiaci sa od úvodných minút zahryzli do súpera a neustále sa tlačili pred jeho bránu. Postupne prichádzali aj gólové šance. O úvodný gól sa po peknej individuálnej akcii postaral strelou L. Strelka. Do prestávke pridal ďalšie dva góly P. Kovács. Obraz hry sa ani v druhom polčase veľmi nezmenil. Domáci sa nasťahovali pred bránu súpera, vytvárali si príležitosti, ktoré však aj trestuhodne zahadzovali. No góly predsa len prišli. Po krídelnej akcii dorazil loptu do siete Horváth a v závere sa presadil striedajúci M. Strelka. Tréner D. Pollák bol s výkonom chlapcov spokojný. Zostava: Kuzma - Sappanos, Skokan, Gere, Németh, L. Strelka, Ferenc, Horváth, Gallo, Kovács, Drenko, striedali Vanyo, Almáši, M. Strelka

Rožňava - Žakarovce 9:0 (4:0)

Mladší žiaci mali od začiatku zápasu výraznú prevahu, no dlhé minúty ju nedokázali vyjadriť gólovo. Až po necelej polhodine hry mali výhodu pokutového kopu. Ten Jónas premenil a mužstvo sa potom rozbehlo. Do konca polčasu pridali ešte tri góly a v druhom ďalších päť. Najviac sa strelecky darilo Lenghardovi s troma gólmi, ktorému sekundovali Jónas a Maliňák s dvoma presnými zásahmi. Po jednom góle si ešte pripísali Fabian a J. Kováč. Hoci domáci vyhrali výrazným rozdielom, množstvo ďalších šancí zostalo nepremenených. Zostava: Jestrebí - Kvasnička, Madaras, Zsóri, J. Kováč, Vaško, Ďuriček, Fabian, Boroš, Lenghard, Jónas, striedali Maliňák, Gere, Kováč, Hajdúk, Ronyec.