Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Mladík Willis ostáva po úspešnej sezóne aj naďalej v Caroline

TASR|24. júl 2001 o 11:10

Carolina 24. júla (TASR) - Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Carolina Hurricanes v pondelok podpísalo s útočníkom Shanom Willisom novú jednoročnú zmluvu. Aj napriek tomu, že dvadsaťštyriročný hráč pôsobí v NHL...

Carolina 24. júla (TASR) - Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Carolina Hurricanes v pondelok podpísalo s útočníkom Shanom Willisom novú jednoročnú zmluvu. Aj napriek tomu, že dvadsaťštyriročný hráč pôsobí v NHL už od sezóny 1998/1999, bol v tejto považovaný stále za nováčika, lebo v prvých dvoch sezónach odohral len 9 zápasov. Willis však všetkých príjemne prekvapil a nebol len nejakým "zelenáčom".

V minulej sezóne odohral Willis za Carolinu 73 zápasov, vsietil v nich 20 gólov a zaznamenal aj 24 prihrávok. So súčtom 44 bodov sa zaradil na šieste miesto v tímovej tabuľke produktivity a na druhú priečku medzi všetkými nováčikmi v celej NHL. Navyše ho ešte aj zvolili za Nováčika mesiaca február a na konci sezóny ho hokejoví odborníci zaradili do All-Rookie tímu.

"Sme radi, že sme si ho aj naďalej u nás udržali. Má za sebou veľmi úspešnú sezónu a nazbieral mnoho skúseností, ktoré sa mu v budúcnosti hodia," povedal na adresu Willisa generálny manažér Caroliny Jim Rutherford.

Sezóna 2000/2001 však aj tak neskočila pre Willisa príliš dobre. V druhom zápase prvého kola play off proti New Jersey ho totiž po tvrdom nájazde zložil k zemi hromotluk Scott Stevens. Otrasený a zranený mladík už potom do vyraďovacích bojov viac nezasiahol.

Súvisiace články