Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mladík vhupol medzi elitu z večera na ráno a v bránke už vystrkuje rožky

Sportnet|Publikované 15. okt 2003 o 22:00

Martin - Horúco bolo koncom septembra v extraligovom Turci, keď sa skúsený brankár Rastislav Rovnianek rozhodol, že si odskočí zarobiť do Rakúska

(Graz). Na jeho výkony sa totiž Martinčania spoliehali a v mladom kolektíve mal byť jednoznačnou oporou. Nahradiť ho bola úloha číslo jeden pre tunajších funkcionárov. Najprv uvažovali o Zvolenčanovi Ševelovi, no nakoniec sa rozhodli na základe dohody s vedením prešovského klubu na angažovaní talentovaného ochrancu svätyne Imricha Petríka (na snímke), ktorý prišiel na hosťovanie do konca januára.

Pre 20-ročného borca to bol príjemný šok, keď sa dozvedel túto zvesť. "Zomlelo sa to narýchlo, nemal som ani čas o tom uvažovať. Som ale rád, že si môžem zachytať v najvyššej súťaži." Imrich sa spočiatku len zoznamoval s atmosférou extraligy, ale v posledných štyroch zápasoch už stál pravidelne v bránke tímu. "Som rád, že som sa uchytil. Zatiaľ nemožno ale hovoriť o tom, kto je u nás jednotkou. Tréneri hovoria, že do bránky pôjde ten, kto bude v lepšej forme. Teda buď Michal Dzubina alebo ja. Takže obaja sme momentálne jednotkami. Pre mňa je toto hosťovanie veľkou školou skúseností, cením si túto šancu."

Petrík, ktorý je rodák z Prešova, začínal s brankárskym remeslom v Michalovciach, kde pôsobil ešte ako mladší dorastenec, potom prestúpil do Prešova. Jeho talent si všimli aj zostavovatelia mládežníckych reprezentačných tímov. Bol na majstrovstvách sveta do 18 rokov v Helsinkách i na svetovom šampionáte dvadsiatkarov v Kanade. Aj preto, aby si udržal naďalej štátny dres, považuje martinské pôsobenie za vítanú zmenu a šancu získať prehľad. Prvý extraligový duel zvládol v Trenčíne, najviac pochvál si vyslúžil za svojej počínanie si proti Košiciam, keď výrazne prispel k zdolaniu východniarov. "Košičanov som poznal už z prípravných duelov ešte v drese Prešovčanov. Vedel som zhruba, čo môžem od nich očakávať. Dobre sa mi chytalo, chlapci mi však úlohu zľahčili." Dosiaľ má skúsenosti iba z I. ligy, počas tretej sezóny prišiel s ňou do kontaktu. Pred časom ho v centre Šariša viedol aj tréner Milan Hovorka, súčasný lodivod Martina. "Zrejme to, že ma poznal, zavážilo, že som putoval do tohto klubu. V elitnej súťaži je myslenie a rýchlosť hráčov na inej úrovni než v prvej lige, preto sa brankár musí mať viac na pozore. Extraligisti sa toľko nehrajú s pukom, častejšie strieľajú. musím si na to zvykať. Bol by som rád, keby som si vybojoval pevnú pozíciu v mančafte a zlepšil sa po všetkých stránkach," pripomenula nová akvizícia Martina. Mimochodom, jeho predpoklady si už dávnejšie všimli aj v košickom klube. "Už dva roky sa usilujú kúpiť ma, ale zakaždým to stroskotalo. Aj nedávno boli rokovania o mojom prestupe, ale nedošlo k dohode." V Prešove má kontrakt ešte na jednu sezónu, no nevie, ako to bude neskôr s ním vyzerať. Nie je bez zaujímavosti, že v slovenskom hokeji sa pohybujú dvaja brankári Petríkovci, no Stano s Imrom nie sú príbuzní, iba menovci.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.