Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Mladík sa medzi dvadsiatkarmi uviedol gólom, bol rád, že vyviazol so zdravou kožou

Sportnet|Publikované 19. nov 2003 o 23:00

Poprad - Aj trénerov slovenskej hokejovej dvadsiatky Róberta Spišáka a Jozefa Frühaufa čaká ešte i trochu nevďačná úloha vybrať konečný káder

hráčov, ktorí sa predstavia na nastávajúcich majstrovstvách sveta v tejto vekovej kategórii na prelome rokov vo Fínsku. Posledné sústredenie bude o pár týždňov v Kežmarku, kde by už kouči mali mať predstavu, s kým budú rátať. Pravda, do výberu kandidátov prehovoria vo výraznej miere chlapci, čo pôsobia v zámorí, ako aj to, v akej forme budú účinkovať vo svojich slovenských materských tímoch jednotlivci, čo sa ocitli v hľadáčiku. Z tohto dôvodu bola dôležitá aj nedávna medzinárodná previerka v podobe turnaja v nórskom Hamare, kde naša reprezentácia dominovala, keď ani raz nenašla premožiteľa. Test absolvoval aj talentovaný útočník Štefan Rusnák ml.( na snímke uprostred v bielom).

"Som rád, že som dostal príležitosť a mohol som prispieť k celkovému úspechu národného tímu," rozhovoril sa hokejista ŠKP Poprad, ktorý sa strelecky presadil raz v meraní síl proti Nemcom. Podľa jeho názoru úroveň zápasov bola na výške. "Akurát vstupný duel proti Nórom bol poznačený častým vylučovaním. Podľa mňa rozhodca bol príliš úzkostlivý, neraz nám pískal zákroky, ktoré faulami neboli. Tvrdo si počínali práveže hostitelia, veď sme mali aj zranených hráčov. Bol som rád, že som vyviazol so zdravou kožou a nič sa mi neprihodilo, pretože naozaj Nóri boli nepríjemní v osobných súbojoch." Samozrejme, Štefan si dlho bude pripomínať zásah v stretnutí s Nemcami, keď skóroval za stavu 2:3 v 46. minúte a prispel k remíze v riadnom hracom čase. Na samostatné nájazdy sa však potom nepostavil, podobne ako proti Nórom. "V tíme bolo viac skúsených a starších spoluhráčov, takže oni dostali prednosť. Ja ešte nie som taký ostrieľaný v podobných situáciách," poznamenal osemnásťročný hokejista, ktorý nastupoval vo štvrtej formácii s Hajdúkom a Tabačekom. V tomto zložení sa stretli po prvý raz. Tento trojzáprah bol pomerne často na ľade, akurát v oslabení nedostával šancu . "Zahral som si však i tak dosť."

Štefan v uplynulom roku reprezentoval v osemnástke, toto bolo jeho prvé podujatie medzi dvadsiatkarmi. "Trošku som bol prekvapený, keď som dostal pozvánku do Hamaru. Bola to pre mňa zaujímavá skúsenosť, spestrenie extraligovej prestávky. Klubový tréner Milan Skokan ma vyprevádzal so slovami drž sa. Tak dúfam, že som nesklamal." Niektoré činnosti zvládol k spokojnosti štátnych koučov, na niektorých musí popracovať. "Poradili mi, ale i pokritizovali, vyčítali chyby. Napríklad to, ak som mal dlho puk na hokejke pred modrou čiarou. Vtedy ma upozornili, aby som ho skôr vyhodil," priznal hráč, ktorý sa v extralige (už sa aj strelecky presadil) ukázal v tomto roku a popri tom hráva aj za juniorku ŠKP. Na otázku, ako odhaduje svoju šancu dostať sa na MS, odpovedal skromne. "Záleží na tréneroch, ako sa rozhodnú. Ak to nevyjde tentoraz, mám v talóne ešte budúci šampionát. Už to, že si ma kormidelníci všimli, je pre mňa impulz, aby som sa na sebe ešte viac pracoval," dodal Štefan Rusnák ml.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.